Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.04.2014 A A A
Świat na wyciągnięcie ręki
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Już 21 maja do księgarń trafi książka „Autostopem przez życie” Przemka Skokowskiego, autora popularnego bloga o tym samym tytule. To niezwykła relacja z podróży z Gdańska do Birmy, ale także oryginalna, inspirująca  opowieść o wolności i spełnianiu marzeń. Przemek pokazuje, że aby podróżować po świecie  nie trzeba mieć wielkich pieniędzy, wystarczy wyobraźnia, odwaga i wielka pasja.


Według Przemka autostop to nie tylko najlepszy sposób na tanie podróżowanie i zwiedzanie świata, ale także styl życia. W swojej książce „Autostopem przez życie” opisuje czteromiesięczną podróż do Azji, przybliża portrety spotkanych po drodze ludzi, opowiada o kulturze odwiedzanych krajów i swoich niekiedy zwariowanych przygodach. Autor, jadąc do egzotycznej Birmy przemierzył łącznie 26 tys. kilometrów i odwiedził m.in. Rosję, Kazachstan, Chiny i Tajlandię. W Kirgistanie śpiewał dla dzieci z amerykańskim muzykiem, w Laosie skakał w kaskady wody ogromnego wodospadu, zaś w Chinach zafascynowała go niezwykła mieszkanka tradycji i nowoczesności.

 

Książka nie przypomina klasycznych reportaży czy podróżniczych esejów, jej walorem jest szczerość i otwartość autora, to opowieść o głębokim pragnieniu wolności i przygody. Przemek dzieli się swoimi obserwacjami i emocjami, przytacza fragmenty rozmów i listów. To wszystko dzięki temu, że książka powstawała na gorąco. W TIR-ach, na poboczu drogi lub pod namiotem. – „Wszystko, co w niej znajdziecie, opisane jest dokładnie, tak jak naprawdę było, a nie po przywoływaniu odległych i zatartych już nieco wspomnień” – mówi autor.

 

Przemek Skokowski wyznając system wartości oparty na podstawowych zasadach, takich jak: wiara, miłość, szacunek i uczciwość, jest otwarty na spotkanie z drugim człowiekiem, życzliwy i gotowy pomagać innym. Książka „Autostopem przez życie” przesycona jest dzięki temu pozytywną energią , którą  autor zaraża czytelnika. Może stanowić inspirację do własnych wyjazdów lub też być wciągającą, wakacyjną lekturą.

 

Podczas wędrówki, której efektem jest książka, autor realizował projekt „Postcards from Europe” odwiedzając domy dziecka i wręczając spotkanym dzieciom pocztówki od europejskich wolontariuszy. To właśnie dzieci i ich trudny los były m.in.  tym, co łączyło odwiedzane kraje. Drobne gesty solidarności, którymi dzielił się Przemek, były dla niego motywacją podczas pokonywania kolejnych kilometrów.

 

Przemek Skokowski jest studentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Od kilku lat prowadzi bloga „Autostopem przez życie”. Po Polsce i innych krajach Europy oraz Azji jeździ autostopem. Od 2009 roku pokonał w ten sposób ponad 100 tys. km  podróżując po Europie i Azji.   W 2012 i 2013 roku  był nominowany do nagrody podróżniczej  Kolosy, w ubiegłym roku również na konferencji Blog Forum Gdańsk otrzymał  główną nagrodę czytelników. Jego ulubionym krajem, do którego chętnie podróżuje, jest Finlandia.

 

Autor: Przemek Skokowski
Tytuł: „Autostopem przez życie”
Wydawnictwo: Muza S.A.
Stron: 432
ISBN: 978-83-7758-710-2
Cena detaliczna: 39, 99 zł
Premiera: 21.05.14

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...