Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.04.2014 A A A
Rekord na Festiwalu Dobrego Piwa
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Błażej Wiśniowski. Źródło: materiał prasowy

Do rozpoczęcia V Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa pozostał jeszcze niecały miesiąc – a impreza już zanotowała rekord! Od 9 do 11 maja na esplanadzie Stadionu Wrocław swoje produkty będą prezentowały 52 browary. To niemal dwa razy więcej niż w zeszłym roku. W żadnym innym miejscu w Polsce nie ma okazji spotkać się z taką liczbą wystawców oraz oferowanych przez nich piw. Wrocław staje się stolicą chmielowego napoju.


Podczas Festiwalu będzie można spróbować piw ze średnich i małych browarów z całego świata - oprócz Polski, Czech i Niemiec również z Belgii, Włoch, Danii, Norwegii, USA. Impreza przyciąga marki znane wśród smakoszy piwa, ale we Wrocławiu chcą się pokazywać również producenci, którzy całkiem niedawno zaczęli warzyć złocisty napój. W ciągu ostatniego roku powstało w Polsce kilka nowych browarów, których wyroby również będą serwowane - po raz pierwszy w większej skali – m.in. Browar Bednary, Doctor Brew, Browarnia Sobótka.

 

- Lista wystawców obecnie liczy 52 pozycje, ale to jeszcze nie koniec - szykujemy kolejne niespodzianki – zapewnia Joanna Boś, koordynatorka organizacyjna festiwalu. - Cieszę się, że coraz więcej właścicieli browarów docenia rangę i profesjonalizm naszej imprezy. Takie sygnały mieliśmy już od kilku lat. W tym kontekście przeniesienie festiwalu z leśnickiego Zamku na esplanadę Stadionu Wrocław jest tym bardziej uzasadnione. Już w zeszłym roku stwierdziliśmy, że mamy za mało miejsca, obecna liczba wystawców potwierdza fakt, że święto smakoszy dobrego piwa z roku na rok jest coraz większe.

 

Festiwal stwarza jedyną w roku okazję do skosztowania tak szerokiego wachlarza smaków (ok. 200 różnych piw lanych oraz ponad 400 butelkowych, których najczęściej nie znajdziemy w sklepach). Wśród tego spektrum jedno piwo będzie, jak zresztą co roku, wyjątkowe.

 

- Jeden z browarów uwarzy specjalnie dla uczestników naszej imprezy piwo festiwalowe – wyjaśnia Agnieszka Wołczaska – Prasolik, koordynator branżowy festiwalu. - Będzie miało unikalny smak i zapach, oparte na specjalnej procedurze – takiego napoju na pewno nigdzie nie znajdziemy. Skład jest na razie tajemnicą, chcemy wszystkim, którzy przyjdą na festiwal sprawić niespodziankę. Będzie miało oczywiście okolicznościowa etykietę i oryginalny kapsel – to nie lada gratka nie tylko dla kolekcjonerów. Do degustacji jedynie na festiwalu. Kto się nie załapie, ten już nigdy w życiu nie będzie miał okazji spróbować tego szlachetnego napoju!

 

Uczestnicy festiwalu będą mieli również okazję do nauki. Wszytko dzięki spotkaniom z piwowarami domowymi oraz możliwości uczestniczenia w pokazach warzenia piwa sposobem domowym, brania udziału w konkursach wiedzy o browarnictwie, czy też w panelach dyskusyjnych z udziałem znanych postaci świata piwnego. W tym roku odbędą się również ciekawe wykłady dla publiczności z zakresu piwowarstwa, prowadzone przez specjalistów. Nowym elementem programu imprezy będzie giełda birofilistyczna, podczas której kolekcjonerzy piwnych gadżetów zaprezentują swoje zbiory. Rozstrzygnięte zostaną konkursy: piw domowych (nagrodą jest uwarzenie własnego piwa w Browarze Widawa), etykiet piw domowych, etykiet piw rzemieślniczych. Wręczone zostaną nagrody Plebiscytu browar.biz Piwo Roku dla najlepszych piw roku 2013.

 

Znana jest już lista zespołów, które zaprezentują się na scenie muzycznej. Szczególnie interesująco zapowiadają się koncerty zespołów Behavior, Neony, Fairy Tale Show. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej festiwalu: www.festiwaldobregopiwa.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
RMF w wersji online
Wielkimi krokami zbliża się XIX Rock May Festival w wersji ...
Muzyka na jubileuszowym Krakowskim Festiwalu Filmowym
Nie spotkamy się w tym roku pod Wawelem na plenerowych pokazach ...
Nowy album DIVINE WEEP w czerwcu
Długo oczekiwany, nowy album Divine Weep ukaże się już 8 ...