Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.04.2014 A A A
11 artystów w Nowej Jerozolimie w Noc Muzeów!
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Siemiattle oraz klub Nowa Jerozolima w Warszawie zapraszają na wystawę „Dangerous Minds”. Wydarzenie skupiające 11 artystów odbędzie się 17 maja - tego samego wieczoru, co Noc Muzeów. Klub, do którego w weekendy zapraszani są najlepsi DJ-e światowej sceny muzyki elektronicznej, w tę jedną noc zamieni się w galerię sztuki.


Projekt powstał z inicjatywy Mariusza Krakówko, który zaprosił do współpracy 11 zaprzyjaźnionych artystów, wywodzących się z takich dziedzin sztuki jak: grafitti, street art, oraz szeroko rozumiane malarstwo, a w chwili obecnej zawodowo zajmujących się projektowaniem. Cała grupa zna się z czasów dzieciństwa, kiedy wspólnie tworzyli swoje prace na murach polskich miast.

 

Każdy z 11 obrazów to wynik współpracy Mariusza Krakówko z innym artystą, a pomysł łączenia stylów jest naturalną kontynuacją ich drogi twórczej. Powstały w ten sposób cykl  daleki jest od szablonowego podejścia do sztuki - choć jedną z głównych technik wykorzystanych podczas pracy nad projektem było użycie szablonów oraz farby w aerozolu.

 

Wystawa będzie miała miejsce w wyjątkowym budynku przy Alejach Jerozolimskich 57 w Warszawie. Na pierwszym piętrze mieści się klub Nowa Jerozolima. Cztery kolejne piętra to ok. 3000 mkw. powierzchni pod wynajem pracowni, biur i galerii, o artystycznym, undergroundowym charakterze (wysokie sufity, tajemnicze przejścia i zakamarki). Kamienica, w której kiedyś mieścił się szpital, skupia pod swoim dachem młodych kreatywnych (Grupa 57) – artystów, projektantów, muzyków, a także rzemieślników, wykonujących swój zawód z twórczą pasją.

 

W wydarzeniu będą uczestniczyć wszyscy odpowiedzialni za projekt artyści:
Awant3 - twórca graffiti, architekt
Dorota Olkowska - architekt wnętrz
Etanol - twórca graffiti, architekt
Hemer - twórca graffiti, malarz
Kornelia Piotrowska - architekt wnętrz
Magda Modrzejewska - architekt
Ogryz42 - twórca graffiti, grafik
Pszet - twórca graffiti, geodeta
rzulFIX - twórca graffiti, grafik
Tempz - twórca graffiti, grafik
Tort - twórca graffiti, muzyk

 

Mariusz Krakówko (Clash, Marian Koniuszko), ur. 1983 w Siemiatyczach - absolwent Policealnego Studium Architektoniczno-Budowlanego w Warszawie - Laureat Dorocznej Nagrody Oddziału Warszawskiego SARP za najlepszą pracę dyplomową w roku 2005/2006. Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki w WSEiZ w Warszawie praca dyplomowa pod kierunkiem prof. dr. hab. arch. Wojciecha Zabłockiego.Od 2008 roku pracuje w Warszawskiej pracowni ATJ Architekci, specjalizującej się w projektowaniu obiektów sportowych. Swoją przygodę ze sztuką zaczął pod koniec lat 90' od Graffiti, konsekwentnie szlifując swój styl dzięki nabytym umiejętnościom podczas studiów i pracy zawodowej. Autor wielu prac malarskich na ścianach i płótnach. W swoich pracach stara się połączyć myśl architektoniczną z malarską, szukając nowych technik. W czerwcu 2012 w Warszawskim klubie "Dobranocka" odbyła się jego pierwsza solowa wystawa pt. "Dreams Of New Worlds".

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dziesiąta - jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Biennale Fotografii
10 edycji Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Krosno. Miasto ...
GOMBROWICZ PÓŁWIECZNY NA PLAKACIE
Ogłoszone zostały wyniki konkursu na plakat „Gombrowicz półwieczny”. ...
Wielkie Święto Szlaku TeH2O w Bydgoszczy
Tehofest 2019 to piąta edycja Święta Szlaku Wody, Przemysłu ...
WYSTAWA: „Baon Stołeczny w obronie Warszawy w 1939 roku”
Muzeum Niepodległości w Warszawie przygotowało wyjątkową ...