Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.04.2014 A A A
Medialne opowieści Alicji Resich-Modlińskiej
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

„Opowieści radiowe i telewizyjne. Alicja po drugiej stronie lustra” to książkowy debiut znanej dziennikarki Alicji Resich-Modlińskiej. Książka pełna anegdot, refleksji i wspomnień przybliżających dawny i współczesny świat mediów, ukaże się 30 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Gwiazda to zjawisko kosmiczne, w każdej chwili może zderzyć się z większą gwiazdą albo zniknąć w czarnej dziurze  - pisze Alicja Resich-Modlińska w swojej książce. „Opowieści radiowe i telewizyjne” są bowiem nie tylko świadectwem wielu lat pracy dziennikarki w różnego rodzaju redakcjach. To również zbiór prawdziwych historii – często komicznych lub przewrotnych – oraz błyskotliwych obserwacji autorki, która spędziła tak wiele lat „po drugiej stronie lustra”. To prawdziwa kopalnia wiedzy o kulisach funkcjonowania radia i telewizji – zarówno w latach 70. i 80., jak i współcześnie,  a także swoista biografia autorki ujęta przez pryzmat jej fascynującej pracy.

 

Alicja Resich-Modlińska poznała świat mediów od podszewki i w swojej debiutanckiej książce uchyla rąbka tajemnicy czytelnikom. Wspomina wiele znanych i kultowych dziś nazwisk, a także zdradza smakowite sekrety z tzw. „kuchni radiowej i telewizyjnej”. Czy media kłamią i czy kamera każdemu dodaje 5 kg? Co o gwiazdach może powiedzieć osoba, która poznała osobiście Claudię Schiffer, Sophię Loren i Halle Berry? Jak dostaje się pracę w telewizji i skąd biorą się emocje, które widzimy na ekranie podczas oglądania talk show? Na te pytania i wiele innych odpowiada autorka, a wszystkie odpowiedzi doprawia szczyptą finezyjnego humoru.

 

Sorry, ale tak mam. Od dłuższego czasu, ilekroć przeczytam jakąś książkę, trochę żałuję. Albo czasu, albo że sama tego nie napisałam. W przypadku „Alicji po drugiej stronie lustra”  zdecydowanie to drugie. Alicja Resich-Modlińska, znana głównie z telewizji, udowadnia, że czego nie dopowie, nie tylko „dowygląda”, ale dopisze. Inteligentnie i dowcipnie. Jej teksty pamiętam jeszcze z dawnej, radiowej Trójki i literacko-satyrycznych „Szpilek”. A teraz – nie bójmy się banałów – są w jej książce prawdziwymi perełkami abstrakcyjnego, ponadczasowego humoru. Reszta zresztą też świetna. Polecam. –  Maria Czubaszek

 

„Opowieści radiowe i telewizyjne” – taki tytuł może zapowiadać pikantne donosy na temat „znanych i lubianych”, tu i ówdzie podlane sosem złośliwości i podejrzanego humoru. Tymczasem u Alicji R.M. donosów brak, humor jest lekki i finezyjny, obserwacje niezwykle trafne, a opowieści barwne i pełne autodystansu (chyba jest takie słowo, a jeśli nie, to i tak tu pasuje). Bardzo przyjemne czytanie, zapewniam Panów i Panie. – Wojciech Mann

 

O autorce:
Alicja Resich-Modlińska – dziennikarka telewizyjna i radiowa, felietonistka, autorka tekstów humorystycznych. Debiutowała w TVP 2 jako prowadząca bloki programowe i wywiady oraz sobotnią telewizję śniadaniową. Równolegle współpracowała z satyrycznym tygodnikiem „Szpilki” jako twórca różnorodnych form literackich oraz z kabaretem „Nie tylko dla orłów” w radiowej Trójce jako autorka i wykonawczyni. W „RadioMannie” prowadziła z Wojciechem Mannem „Wywiady spod estrady”. Współtworzyła i prowadziła pierwszy telewizyjny rozrywkowy talk-show „Wieczór z Alicją”. W pamięci telewidzów również zapisały się jej ekskluzywne wywiady z wybitnymi artystami i naukowcami z Polski i ze świata, „Bliskie Spotkania” oraz „Na Wyłączność”. Była pierwszą redaktor naczelną „Gali”. W ostatnich latach pełniła funkcję szefowej pasma porannego telewizyjnej Dwójki „Pytanie na Śniadanie”. Obecnie można ją oglądać w autorskim programie „à la show” w TVP Rozrywka i TVP2. Laureatka trzech Wiktorów i licznych prestiżowych plebiscytów. Od wielu lat jest Mistrzynią Polski Dziennikarzy w Tenisie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...