Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.04.2014 A A A
Uwaga! Pali się!
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Uwaga! Alarm dla małych i dużych kinomanów. Już 16 maja w Poznaniu odbędzie się Pali się! Film Festival – pierwszy festiwal filmów o tematyce strażackiej. W programie bloki filmowe dla najmłodszych i nieco starszych, wielki piknik strażacki oraz konkurs filmowy z wykładem profesora Jerzego Bralczyka.


Pali się! Film Festival to pionierskie przedsięwzięcie, prezentujące w dużej mierze nieodkryty potencjał straży pożarnej. Nowoczesna służba pożarnicza to ogromne struktury: ludzkie, techniczne i logistyczne. Tylko takie zasoby energii i środków są w stanie zapewnić nam wszystkim bezpieczeństwo i pomoc w najtrudniejszych nawet chwilach, gdy trzeba ścigać się z czasem i opanować nieokiełznany żywioł.

 

Wśród prezentowanych podczas festiwalu filmów będzie klasyka polskiej animacji dla dzieci, niezależne filmy konkursowe oraz dzieła z kanonu światowej kinematografii jak „Pali się moja panno” Miloša Formana.

 

Pali się! Film Festiwal to inicjatywa poznańskiej Fundacji “Płomyczek”. Współorganizatorami są Multikino i Pracownia Ferment Kolektiv.

 

Znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa potrafi uratować życie wielu osób. Dlatego tak ważna jest edukacja od najmłodszych lat. Pali się! Film Festival wychodzi naprzeciwko tym potrzebom – specjalnie dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat zaprezentujemy bajki z klasyki polskiej animacji opowiadające o najpopularniejszych bohaterach dziecięcej wyobraźni. Perypetie pożarnicze Reksia, Bolka i Lolka oraz Piotrusia, właściciela słynnego Zaczarowanego Ołówka przybliżą dzieciom zawód strażaka oraz nauczą podstawowych zasad zachowywania się w momencie zauważenia pożaru. Ta lekcja byłaby jednak niepełna, gdyby nie praktyka. Dlatego przed każdym z jedenastu seansów dla dzieci, będzie można spotkać się i porozmawiać ze strażakiem w pełnym rynsztunku ogniowym!

 

Projekcje bloku dla najmłodszych:
• dwa seanse o godzinie 9:00
• dwa seanse o godzinie 9:30
• dwa seanse o godzinie 10:10
• dwa seanse o godzinie 10:40
• dwa seanse o godzinie 11:20
• seans o godzinie 17:30 dla dzieci z rodzicami

 

Ceny biletów: 10 zł
Opiekunów grup zorganizowanych zapraszamy bezpłatnie.
Czas trwania seansu oraz spotkania ze strażakiem: 55 min

 

Po seansach filmowych przeprowadzamy dzieci wyjściami ewakuacyjnymi na Piknik Strażacki obok Multikina – pomiędzy ul. Olimpijską a ul. Królowej Jadwigi.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...