Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.04.2014 A A A
Uwaga! Pali się!
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Uwaga! Alarm dla małych i dużych kinomanów. Już 16 maja w Poznaniu odbędzie się Pali się! Film Festival – pierwszy festiwal filmów o tematyce strażackiej. W programie bloki filmowe dla najmłodszych i nieco starszych, wielki piknik strażacki oraz konkurs filmowy z wykładem profesora Jerzego Bralczyka.


Pali się! Film Festival to pionierskie przedsięwzięcie, prezentujące w dużej mierze nieodkryty potencjał straży pożarnej. Nowoczesna służba pożarnicza to ogromne struktury: ludzkie, techniczne i logistyczne. Tylko takie zasoby energii i środków są w stanie zapewnić nam wszystkim bezpieczeństwo i pomoc w najtrudniejszych nawet chwilach, gdy trzeba ścigać się z czasem i opanować nieokiełznany żywioł.

 

Wśród prezentowanych podczas festiwalu filmów będzie klasyka polskiej animacji dla dzieci, niezależne filmy konkursowe oraz dzieła z kanonu światowej kinematografii jak „Pali się moja panno” Miloša Formana.

 

Pali się! Film Festiwal to inicjatywa poznańskiej Fundacji “Płomyczek”. Współorganizatorami są Multikino i Pracownia Ferment Kolektiv.

 

Znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa potrafi uratować życie wielu osób. Dlatego tak ważna jest edukacja od najmłodszych lat. Pali się! Film Festival wychodzi naprzeciwko tym potrzebom – specjalnie dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat zaprezentujemy bajki z klasyki polskiej animacji opowiadające o najpopularniejszych bohaterach dziecięcej wyobraźni. Perypetie pożarnicze Reksia, Bolka i Lolka oraz Piotrusia, właściciela słynnego Zaczarowanego Ołówka przybliżą dzieciom zawód strażaka oraz nauczą podstawowych zasad zachowywania się w momencie zauważenia pożaru. Ta lekcja byłaby jednak niepełna, gdyby nie praktyka. Dlatego przed każdym z jedenastu seansów dla dzieci, będzie można spotkać się i porozmawiać ze strażakiem w pełnym rynsztunku ogniowym!

 

Projekcje bloku dla najmłodszych:
• dwa seanse o godzinie 9:00
• dwa seanse o godzinie 9:30
• dwa seanse o godzinie 10:10
• dwa seanse o godzinie 10:40
• dwa seanse o godzinie 11:20
• seans o godzinie 17:30 dla dzieci z rodzicami

 

Ceny biletów: 10 zł
Opiekunów grup zorganizowanych zapraszamy bezpłatnie.
Czas trwania seansu oraz spotkania ze strażakiem: 55 min

 

Po seansach filmowych przeprowadzamy dzieci wyjściami ewakuacyjnymi na Piknik Strażacki obok Multikina – pomiędzy ul. Olimpijską a ul. Królowej Jadwigi.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...