Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.04.2014 A A A
Kolejny rozdział w historii Loryjczyków
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

„Zaginiona kartoteka. W poszukiwaniu Sama” Pittacusa Lore to czwarta część „Zaginionej Kartoteki”, będącej suplementarną serią sagi „Dziedzictwa Planety Lorien”. Najnowszy tom opowieści science-fiction dla młodzieży ukazał się 16 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Pittacus Lore to jeden z najbardziej tajemniczych współczesnych autorów, który swoją tożsamość utrzymuje w sekrecie. Twierdzi, że dysponuje mocami, o jakich zwykły śmiertelnik może tylko śnić. Na Ziemię przybył 12 lat temu ze swojej planety Lorien, by móc przygotować swój lud do wojny z Mogadorczykami. Pittacus Lore w swojej książce wprowadza Czytelnika w niezwykły i owiany aurą tajemniczości świat, w którym toczy się międzyplanetarna wojna cywilizacji.

 

W powieści „Zaginiona Kartoteka. W poszukiwaniu Sama” bohaterowie ruszają na ratunek młodemu Samowi. Czeka ich wiele przeszkód, niebezpieczna walka z wrogiem i własnymi słabościami.

 

Przeżyłem upadek w przepaść. Przeżyłem zniszczenie bazy w Ashwood Estates. Byłem wtedy nieprzytomny, ale Malcolm powiedział, że coś chroniło nas przed zmiażdżeniem, jakby jakaś siła osłaniała nas przed niszczącym wszystko kataklizmem. Do trzech razy sztuka. Może to z wyczerpania, a może zaczynam już majaczyć, ale w tej chwili nabieram głębokiej, jasnej pewności, że śmierć nie jest mi pisana. Że mam inny cel w życiu, gdzieś poza tymi walącymi się ścianami, i ta szalona chwila nie doprowadzi mnie do niego. Że jeszcze nie dałem z siebie tego, co najlepsze. – fragment książki „Zaginiona Kartoteka. W poszukiwaniu Sama”.

 

O autorze:
Pittacus Lore – jak sam twierdzi, jest głową Starszyzny Loryjczyków. Posiada moce, o jakich posiadaniu inni mogą tylko pomarzyć. Widział rzeczy, jakich reszta ludzi nigdy nie zobaczy. Od dwunastu lat mieszka na Ziemi, szykując się do wojny, która zdecyduje o losie naszej planety. Nikt nie zna miejsca jego pobytu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...
Nowe wydanie pierwszej książki Neli Małej Reporterki
Gdy miała pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i ...
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...