Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.04.2014 A A A
Kolejny rozdział w historii Loryjczyków
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

„Zaginiona kartoteka. W poszukiwaniu Sama” Pittacusa Lore to czwarta część „Zaginionej Kartoteki”, będącej suplementarną serią sagi „Dziedzictwa Planety Lorien”. Najnowszy tom opowieści science-fiction dla młodzieży ukazał się 16 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Pittacus Lore to jeden z najbardziej tajemniczych współczesnych autorów, który swoją tożsamość utrzymuje w sekrecie. Twierdzi, że dysponuje mocami, o jakich zwykły śmiertelnik może tylko śnić. Na Ziemię przybył 12 lat temu ze swojej planety Lorien, by móc przygotować swój lud do wojny z Mogadorczykami. Pittacus Lore w swojej książce wprowadza Czytelnika w niezwykły i owiany aurą tajemniczości świat, w którym toczy się międzyplanetarna wojna cywilizacji.

 

W powieści „Zaginiona Kartoteka. W poszukiwaniu Sama” bohaterowie ruszają na ratunek młodemu Samowi. Czeka ich wiele przeszkód, niebezpieczna walka z wrogiem i własnymi słabościami.

 

Przeżyłem upadek w przepaść. Przeżyłem zniszczenie bazy w Ashwood Estates. Byłem wtedy nieprzytomny, ale Malcolm powiedział, że coś chroniło nas przed zmiażdżeniem, jakby jakaś siła osłaniała nas przed niszczącym wszystko kataklizmem. Do trzech razy sztuka. Może to z wyczerpania, a może zaczynam już majaczyć, ale w tej chwili nabieram głębokiej, jasnej pewności, że śmierć nie jest mi pisana. Że mam inny cel w życiu, gdzieś poza tymi walącymi się ścianami, i ta szalona chwila nie doprowadzi mnie do niego. Że jeszcze nie dałem z siebie tego, co najlepsze. – fragment książki „Zaginiona Kartoteka. W poszukiwaniu Sama”.

 

O autorze:
Pittacus Lore – jak sam twierdzi, jest głową Starszyzny Loryjczyków. Posiada moce, o jakich posiadaniu inni mogą tylko pomarzyć. Widział rzeczy, jakich reszta ludzi nigdy nie zobaczy. Od dwunastu lat mieszka na Ziemi, szykując się do wojny, która zdecyduje o losie naszej planety. Nikt nie zna miejsca jego pobytu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...