Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.05.2014 A A A
Największe nazwiska na Fotofestiwalu: Roger Ballen, Alex Webb, Brian Griffin
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Depeche Mode, The Clash, Placebo, Queen, REM, Iggy Pop. To tylko niektóre gwiazdy świata muzyki, które dzięki fotografiom Briana Griffina pojawią się w Łodzi na 13. edycji Fotofestiwalu. Jednak nie dzięki wielkim nazwiskom zyskał on międzynarodowe uznanie. Już w 1989 r. gazeta The Guardian ogłosiła go „Fotografem dekady”. Również magazyn Life wykorzystał jego fotografię A Broken Frame na okładce dodatku specjalnego „Najlepsze fotografie lat 80.”


Swoją wystawę DisCover Photography w wielkiej pofabrycznej przestrzeni Monopolis w Łodzi otworzy sam Griffin już 7 czerwca. Brian Griffin to artysta uznany w świecie fotografii. Istnieją osoby, które nie rozpoznają fotografowanych przez niego celebrytów, ale wielbią kadry Griffina.

 

13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii gościć będzie także innych klasyków fotografii:

 

Roger Ballen to indywidualność i wybitna osobowość, autor bardzo charakterystycznych, nieoczywistych i niepokojących kadrów, w większości tworzonych w biednych przedmieściach w Południowej Afryce. Otworzy on wielką (180 zdjęć), retrospektywną wystawę swoich zdjęć w Atlasie Sztuki.

 

Alex Webb, jeden z głównych przedstawicieli agencji Magnum Photos. W trakcie Fotofestiwalu poprowadzi on ekskluzywne warsztaty fotograficzne, Magnum Masterclass.

 

Volker Hinz, fotograf, którego portrety przez dwadzieścia lat definiowały charakter niemieckiego magazynu Stern. Jego wystawa Legendy to portrety gwiazd, polityków, ludzi show-biznesu i popkultury w czasach ich świetności.

 

Wszyscy autorzy osobiście odwiedzą w czerwcu Łódź.

 

Więcej o programie Fotofestiwalu na: www.fotofestiwal.com

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Zobacz najmniejszą na świecie „Grę o tron”
Takiej „Gry o tron” jeszcze nie widzieliście. Zamiast potężnych ...
Festiwal NARRACJE. Co odkryjemy na gdańskich Siedlcach?
Modernistyczne osiedle na ul. Tarasy z rzeźbami robotników ...
Dziesiąta - jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Biennale Fotografii
10 edycji Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Krosno. Miasto ...
GOMBROWICZ PÓŁWIECZNY NA PLAKACIE
Ogłoszone zostały wyniki konkursu na plakat „Gombrowicz półwieczny”. ...