Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.05.2014 A A A
Bezpruderyjnie o kobietach
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

„Kobiety to męska specjalność” Łukasza Gołębiewskiego to powieść erotyczna, która mówi o kobietach – przelotnych kochankach, ale też wielkiej miłości. Pełna napięcia i bezwstydnej dosłowności, wciąga w świat bohatera od pierwszej strony. Książka ukazała się 16 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Głównym bohaterem jest mężczyzna, który wciąż doznaje rozczarowań i myśli, że nie potrafi się zakochać. Przez jego życie przewija się wiele niezwykłych kobiet – każda na swój sposób inna, odciska swój ślad w biografii bohatera. Łączą go z nimi przelotne romanse i pozbawiony zahamowań seks. Jednak jego życie wywraca się do góry nogami, gdy poznaje tajemniczą i wyuzdaną piosenkarkę, erotyczną doskonałość. Przykuta do kaloryfera przez pisarza-psychopatę Gabi staje się wielką miłością narratora.

 

Książka, nawiązująca tytułem do powieści Charlesa Bukowskiego („Kłopoty to męska specjalność”), trafi zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Alfabetycznej logice podporządkowane są tu kobiety, cytaty z literatury, fragmenty punk-rockowych piosenek oraz marki popijanych trunków.

 

O autorze:
Łukasz Gołębiewski – dziennikarz, krytyki literacki, autor kilkunastu książek. Największy sukces odniosła powieść „Xenna – moja miłość”. Inne powieści to m.in.: „Melanże z Żyletką”, „Disorder i ja”, „Złam prawo”, „Bomba w windzie”, „Krzyk Kwezala” czy „Bandyci Rodriguez”. Wielokrotnie nagradzany, m.in. medalem ministra kultury „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...