Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.05.2014 A A A
Spektakle Polskiego Teatru Tańca w MP2
INFORMACJA PRASOWA
Na zdjęciu: Zbigniew Kocięba, Urszula Bernat-Jałocha. Fot. Maciej Zakrzewski. Źródło: materiał prasowy

W najbliższy weekend zespół Polskiego Teatru Tańca zaprezentuje na Międzynarodowych Targach Poznańskich 3 spektakle solistów zespołu, które miały swoją premierę w tym sezonie. W piątek o godz. 21.00 zostaną pokazane przedstawienia „Need Me” oraz „Volta” w choreografii Andrzeja Adamczaka, a w sobotę na scenie MP2 będziemy mogli obejrzeć spektakl „Architektura światła” autorstwa Pauliny Wycichowskiej.


Przedstawienie „Volta” jest efektem współpracy solisty PTT z wokalistą popularnego poznańskiego zespołu The Ploy – Iwo Borkowiczem. Dzięki nowoczesnej, stworzonej specjalnie na potrzeby przedstawienia muzyce, „Volta” jest spektaklem trafiającym w szczególny sposób do młodych widzów. W przedstawieniu „Need Me”, będącym duetem Andrzeja Adamczaka z Katarzyną Rzetelską, twórca stawia przed widzami pytanie o znaczenie ludzkiego Ego.

 

Owocem kolejnej współpracy muzyka z choreografem jest „Architektura światła”, autorstwa Pauliny Wycichowskiej, do niezwykłej muzyki PRASQALA. Artysta ten uczestniczył  w kursach kompozytorskich m.in. u Briana Ferneyhough, Ivana Fedelego, Petera Eötvösa i wielokrotnie u Karlheinza Stockhausena.  Jako kompozytor operowy, jest stypendystą Deutsche Bank-Stifung.

 

W przedstawieniu „Architektura światła” wystąpią również studenci Akademii Muzycznej w Poznaniu. Spektakl ten jest wspólną, ale zarazem indywidualną refleksją jego twórców nad światem mistyki i rytuału. Przedstawienie powstało z inspiracji wybranymi ideami, które wydają się tożsame w różnych religiach, a także odniesieniami do holistycznego myślenia o człowieku i świecie.

 

Przedstawienia „Volta” i „Architektura światła” powstały dzięki dofinansowaniu otrzymanemu przez PTT  z Instytutu Muzyki i Tańca.

 

Bilety na przedstawienia można nabywać w impresariacie PTT.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...