Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.05.2014 A A A
Spektakle Polskiego Teatru Tańca w MP2
INFORMACJA PRASOWA
Na zdjęciu: Zbigniew Kocięba, Urszula Bernat-Jałocha. Fot. Maciej Zakrzewski. Źródło: materiał prasowy

W najbliższy weekend zespół Polskiego Teatru Tańca zaprezentuje na Międzynarodowych Targach Poznańskich 3 spektakle solistów zespołu, które miały swoją premierę w tym sezonie. W piątek o godz. 21.00 zostaną pokazane przedstawienia „Need Me” oraz „Volta” w choreografii Andrzeja Adamczaka, a w sobotę na scenie MP2 będziemy mogli obejrzeć spektakl „Architektura światła” autorstwa Pauliny Wycichowskiej.


Przedstawienie „Volta” jest efektem współpracy solisty PTT z wokalistą popularnego poznańskiego zespołu The Ploy – Iwo Borkowiczem. Dzięki nowoczesnej, stworzonej specjalnie na potrzeby przedstawienia muzyce, „Volta” jest spektaklem trafiającym w szczególny sposób do młodych widzów. W przedstawieniu „Need Me”, będącym duetem Andrzeja Adamczaka z Katarzyną Rzetelską, twórca stawia przed widzami pytanie o znaczenie ludzkiego Ego.

 

Owocem kolejnej współpracy muzyka z choreografem jest „Architektura światła”, autorstwa Pauliny Wycichowskiej, do niezwykłej muzyki PRASQALA. Artysta ten uczestniczył  w kursach kompozytorskich m.in. u Briana Ferneyhough, Ivana Fedelego, Petera Eötvösa i wielokrotnie u Karlheinza Stockhausena.  Jako kompozytor operowy, jest stypendystą Deutsche Bank-Stifung.

 

W przedstawieniu „Architektura światła” wystąpią również studenci Akademii Muzycznej w Poznaniu. Spektakl ten jest wspólną, ale zarazem indywidualną refleksją jego twórców nad światem mistyki i rytuału. Przedstawienie powstało z inspiracji wybranymi ideami, które wydają się tożsame w różnych religiach, a także odniesieniami do holistycznego myślenia o człowieku i świecie.

 

Przedstawienia „Volta” i „Architektura światła” powstały dzięki dofinansowaniu otrzymanemu przez PTT  z Instytutu Muzyki i Tańca.

 

Bilety na przedstawienia można nabywać w impresariacie PTT.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...