Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.05.2014 A A A
Filmy z pisaniem listów tle
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Fot. Materiał prasowy

Zbliża się premiera nowej animacji na najmłodszych, której bohaterem tym razem będzie zabawny listonosz o imieniu Pat. Już 23 maja będzie można poznać jego przygody w filmie LISTONOSZ PAT I WIELKI ŚWIAT. Z tej okazji, poniżej prezentujemy kilka najciekawszych filmy z listami w tle.


74 lata temu Margaret Sullavan odczytała pierwszy list od Jamesa Stewarta. Kilkadziesiąt lat później w swoich mailach zakochali się Meg Ryan i Tom Hanks. W historii kina takich jak te opowiedań jest o wiele więcej.

 

1. „Sklep na rogu”, reż. Ernst Lubitsch – czyli o tym, jak listy pomagają odnaleźć miłość.

 

Piękna historia o romantycznej miłości. Ona (Margaret Sullavan) ubiega się o pracę w sklepie, w którym pracuje on (James Stewart). Nie lubią się, na każdym kroku sobie docinają. Każde z nich pisze listy do „drogiego przyjaciela”. Pewnego dnia umawiają się ze swoimi listownymi sympatiami. To spotkanie zmienia całe ich życie.

 

2. „P.S. Kocham Cię”, reż. Richard LaGravenese – czyli o tym, jak list pomoże przetrwać nam najcięższe chwile.

 

Główna bohaterka (Hillary Swank) bardzo przeżywa śmierć swojego męża (Gerard Buttler). Pewnego zaczyna otrzymywać listy, które przed swoim odejściem napisał do niej mąż. Dzięki odnalezionym na kartkach słowom, Holly uczy się budować swoje życie na nowo i czerpać z niego radość.

 

3. „List w Butelce”, reż. Luis Mandoki – czyli o tym, jak przypadkowy list zmienia nasze życie.

 

Rozwiedziona Theresa (Robin Wright) spędza wakacje wakacje nad morzem. Pewnego dnia znajduje na plaży butelkę, a w niej list podpisany jedynie inicjałami. Postanawia odnaleźć tajemniczego autora.

 

4. „Listy do Julii”, reż. Gary Winick – czyli o tym, jak list potrafi pomóc w odzyskaniu utraconej miłości.

 

Młoda Amerykanka (Amanda Seyfried) spędza wakacje w Veronie. Bohaterka, zafascynowana romantyczną historią miasta, przyłącza się do wolontariuszy odpisujących na listy przesłane na adres domu Julii Kapuletti. Znaleziony przez nią list z lat 50-tych wywiera na niej tak ogromne wrażenie, iż postanawia odnaleźć jego autorkę.

 

5. „Masz wiadomość”, reż. Nora Ephron – czyli o tym, jak mail zastąpił tradycyjny list.

 

Kathleen (Meg Ryan) jest właścicielką małej, przytulnej księgarni w centrum Manhattanu. Joe (Tom Hanks) jest właścicielem sieci księgarń. W pewnym momencie ich zawodowe drogi się spotykają, niezbyt szczęśliwie dla Kathleen. Pewnego dnia postanawia wyżalić się mailowo niejakiemu NY152, nie zdaje sobie sprawy, że już bardzo dobrze go zna.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...