Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.05.2014 A A A
Rozmowy o obliczach kina
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Cezary Pazura, Andrzej Grabowski i wielu innych – „Oblicza kina” to rozmowy z ludźmi, dla których aktorstwo to nie tylko zawód, ale i powołanie, sposób na życie, namiętna pasja.  Goście Andrzeja Sołtysika dzielą się swoimi refleksjami, sukcesami i porażkami, a także mnóstwem anegdot, które odkrywają przed czytelnikiem niezwykły świat kina. Książka ukaże się 21 maja nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Książka jest zapisem trzynastu rozmów, które Andrzej Sołtysik przeprowadził z wybitnymi postaciami nie tylko polskiego, ale i światowego kina. Spotkania Filmowe były okazją do opowiedzenia o tym, jak to wszystko się zaczęło, jakie były największe osiągnięcia, co było przyczyną nietrafnych wyborów, kto kształtował osobowość gości oraz jacy ludzie mieli decydujący wpływ na ich życie. Książka zabiera czytelników w podróż w przeszłość, pełną niesamowitych opowieści, zdarzeń i postaci.

 

Jan Nowicki zdradza, dlaczego wziął udział w reklamie i czy życie zaczyna się po pięćdziesiątce. Krystyna Janda opowiada o aktorskich początkach, chwilach słabości, swoich dwóch teatrach i o tym, jak na jej życie wpłynął Andrzej Wajda. Małgorzata Kożuchowska wspomina rolę w przełomowym „Kilerze” i postać Hanki Mostowiak, która przyniosła ogromną popularność. Cezary Pazura – aktor filmowy, telewizyjny i kabaretowy, komik, reżyser i piosenkarz, wyjaśnia, które z określeń jest mu najbliższe. Katarzyna Figura opowiada o aktorskich wyzwaniach, emocjach, poświęceniu i dzieleniu życia między plan filmowy i dom.  Andrzej Grabowski wyjaśnia, co przekonało go do zagrania Ferdynanda Kiepskiego i jak udało mu się od tej roli odbić. Wojciech Mecwaldowski opowiada o swojej przyjaźni z Tomaszem Kotem, przełomowym roku dla twórczości oraz przestojach w pracy. Claudia Cardinale odsłania tajemnice bycia muzą mistrzów oraz zdradza, co zawdzięcza największym reżyserom i czy naprawdę z nimi romansowała.

 

W książce znaleźć można również rozmowy z Anną Dereszowską, Robertem Gonerą, Bogusławem Lindą i Maciejem Ślesickim, Andrzejem Sewerynem i Adamem Woronowiczem.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...