Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.05.2014 A A A
Rozmowy o obliczach kina
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Cezary Pazura, Andrzej Grabowski i wielu innych – „Oblicza kina” to rozmowy z ludźmi, dla których aktorstwo to nie tylko zawód, ale i powołanie, sposób na życie, namiętna pasja.  Goście Andrzeja Sołtysika dzielą się swoimi refleksjami, sukcesami i porażkami, a także mnóstwem anegdot, które odkrywają przed czytelnikiem niezwykły świat kina. Książka ukaże się 21 maja nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Książka jest zapisem trzynastu rozmów, które Andrzej Sołtysik przeprowadził z wybitnymi postaciami nie tylko polskiego, ale i światowego kina. Spotkania Filmowe były okazją do opowiedzenia o tym, jak to wszystko się zaczęło, jakie były największe osiągnięcia, co było przyczyną nietrafnych wyborów, kto kształtował osobowość gości oraz jacy ludzie mieli decydujący wpływ na ich życie. Książka zabiera czytelników w podróż w przeszłość, pełną niesamowitych opowieści, zdarzeń i postaci.

 

Jan Nowicki zdradza, dlaczego wziął udział w reklamie i czy życie zaczyna się po pięćdziesiątce. Krystyna Janda opowiada o aktorskich początkach, chwilach słabości, swoich dwóch teatrach i o tym, jak na jej życie wpłynął Andrzej Wajda. Małgorzata Kożuchowska wspomina rolę w przełomowym „Kilerze” i postać Hanki Mostowiak, która przyniosła ogromną popularność. Cezary Pazura – aktor filmowy, telewizyjny i kabaretowy, komik, reżyser i piosenkarz, wyjaśnia, które z określeń jest mu najbliższe. Katarzyna Figura opowiada o aktorskich wyzwaniach, emocjach, poświęceniu i dzieleniu życia między plan filmowy i dom.  Andrzej Grabowski wyjaśnia, co przekonało go do zagrania Ferdynanda Kiepskiego i jak udało mu się od tej roli odbić. Wojciech Mecwaldowski opowiada o swojej przyjaźni z Tomaszem Kotem, przełomowym roku dla twórczości oraz przestojach w pracy. Claudia Cardinale odsłania tajemnice bycia muzą mistrzów oraz zdradza, co zawdzięcza największym reżyserom i czy naprawdę z nimi romansowała.

 

W książce znaleźć można również rozmowy z Anną Dereszowską, Robertem Gonerą, Bogusławem Lindą i Maciejem Ślesickim, Andrzejem Sewerynem i Adamem Woronowiczem.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...