Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.05.2014 A A A
Edukacyjne bajki Piotra Rubika
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

„Bajki z Zielonego Lasu” to debiut literacki Piotra Rubika – zbiór bajek, które znany muzyk napisał dla swoich córeczek i którymi pragnie się podzielić z innymi dzieciakami. 21 maja nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukaże się zarówno książka, jak i audiobook czytany przez autora.


Opowiadanie bajek na dobranoc to jeden z najstarszych i najskuteczniejszych sposobów na budowanie i wzmacnianie więzi z dziećmi. Co jednak ma zrobić rodzic, którego pociechom znudziły się już znane historie o Czerwonym Kapturku i księżniczkach? Jak sprostać oczekiwaniom najmłodszych i jednocześnie nie zapomnieć o niezbędnych walorach wychowawczych bajek?

 

Piotr Rubik podsuwa rodzicom kilkanaście propozycji: barwnych opowieści z morałem, które zachwycą dzieci w wieku przedszkolnym. Muzyk zabiera swoich starszych i młodszych czytelników w magiczną, pełną przygód, a jednocześnie kształcącą podróż po Zielonym Lesie. Podążając za Helenką, Alicją i ich przyjacielem – kameleonem Guciem, dzieci poznają nie tylko świat zwierząt, ale też nauczą się wrażliwości i zobaczą, jak łatwo jest rozwiązywać problemy, gdy ma się wokół siebie grono oddanych przyjaciół. Śledząc losy sympatycznych bohaterów okraszone sporą dozą dobrego humoru, najmłodsi mogą w łatwy i przyjazny sposób przyswoić sobie wiele rodzinnych wartości, takich jak miłość, szacunek, odpowiedzialność i zaufanie.

 

Te opowiastki powstały tylko po to, aby być rozrywką dla moich dzieci. Po ich reakcjach widziałem, że spełniły swoje zadanie, więc jestem przekonany, że Wasze pociechy też będą się przy nich świetnie bawić. – pisze Piotr Rubik we wstępie do swojej książki.

 

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukaże się również wersja audio „Bajek z zielonego lasu”, czytanych przez Piotra Rubika, którym towarzyszy skomponowana przez niego muzyka.

 

O autorze:
Piotr Rubik – urodzony w 1968 roku w Warszawie, od dziecka kształcił się jako wiolonczelista i w tym charakterze współpracował ze znakomitymi orkiestrami, m. in. Orkiestrą Światową Jeunesses Musicales i Sinfonia Varsovia. Jego największą pasją jest jednak kompozycja. Pracował z wieloma wykonawcami, pisząc dla nich utwory, akompaniując jako pianista czy prowadząc koncerty jako dyrygent. Jako producent muzyczny zrealizował przeszło 30 albumów, między innymi dla Michała Bajora czy Małgorzaty Walewskiej. Pisze muzykę filmową, jest twórcą sygnałów radiowych i telewizyjnych. Największą popularność przyniosły mu wielkie formy wokalno-instrumentalne, takie jak oratoria “Tu es Petrus” czy “Psałterz wrześniowy”. Płyty Piotra Rubika sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy. Kompozytor jest laureatem wielu nagród, m. in.: 1 miejsce na Festiwalu Jedynki w Sopocie w 2005, Super Jedynka za płytę roku oraz dla najpopularniejszego wykonawcy w 2006, Wiktor 2006, Telekamera 2007, 1 miejsce na festiwalu Top Trendy w 2007, Teraz Polska 2007, Róże Gali 2007.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...