Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.05.2014 A A A
Mroczne tajemnice kolekcjonera
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Kolekcjoner” to historia o kobiecie, która niczego nie potrzebuje, mężczyźnie, który chce udowodnić niewinność brata i tragedii, która złączyła ich losy. Wspólne śledztwo wciąga dwójkę bohaterów w niebezpieczny świat intryg, oszustw i chciwości. Najnowsza powieść Nory Roberts ukazała się 21 maja nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Lila Emerson jest pisarką i zawodową opiekunką domów. Nie zapuszcza korzeni i nic jej nie wiąże – ani praca, ani mieszkanie, ani ewentualny partner. Chociaż podobają się jej niezwykłe domy klientów, ich kosztowne zbiory i urocze zwierzęta, Lila nie pragnie niczego na własność, a cały swój dobytek nosi przy sobie. Pilnie strzeże nie tylko swojej wolności, ale i uczuć.

 

Czas spędza na obserwowaniu sąsiadów przez lornetkę – przynosi jej to rozrywkę oraz napędza wyobraźnię, potrzebną do pisania powieści. Pewnego dnia podgląda kłótnię kochanków i doznaje szoku, kiedy mężczyzna zadaje partnerce cios w twarz. Chwilę później bohaterka słyszy dźwięk rozbijanego szkła i widzi, jak kobieta wypada z czternastego piętra. Czy to możliwe, by dziewczynę zamordował ukochany? Dlaczego po wszystkim popełnił on samobójstwo? Bycie jedynym naocznym świadkiem tragedii zmienia życie Lili nie do poznania…

 

Malarz Ashton Archer, brat domniemanego mordercy, nie wierzy w jego zbrodnię. Chce to udowodnić, a jego jedyną nadzieją na ujawnienie prawdy jest Lila. Pomimo żałoby malarz pragnie namalować bohaterkę, gdyż w jej oczach dostrzega wiele siły i namiętności. Lila jest przekonana, że ich wzajemna fascynacja wynika z nietypowej sytuacji, jednak zgadza się pomóc Ashowi w odnalezieniu mordercy i odkryciu przyczyn zbrodni. Śledztwo prowadzi ich z manhattańskich penthouse’ów do willi we Włoszech. Muszą przeniknąć do wąskiego kręgu osób, dla których bezcenne dzieła sztuki są przedmiotem handlu, hazardu i kradzieży. Bohaterowie znajdują się w niebezpieczeństwie, gdyż kolekcjonerzy swoje pragnienia przemieniają w śmiertelną obsesję.

 

O autorce:
Nora Roberts – jedna z najpoczytniejszych autorek na świecie. Napisała ponad 200 powieści, które przetłumaczono na ponad 25 języków, wydano na całym świecie w łącznym nakładzie 400 milionów egzemplarzy, niektóre zekranizowano. Książki są połączeniem romansu, powieści przygodowej, sensacyjnej i obyczajowej. Większość z nich trafia na listy bestsellerów „New York Timesa” i „Publishers Weekly”, m.in. „Czarodziejskie więzy”, „Dom na Skarpie”, „Wyspa Trzech Sióstr” i „Legenda”.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...