Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.05.2014 A A A
Zabójcza siła perswazji
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Nadzwyczaj niebezpieczny morderca potrafi zmusić swe ofiary, aby same odebrały sobie życie. Jego tropem rusza Tom Thorne, nieustępliwy śledczy, który za swoje uparte dążenie do prawdy płaci najwyższą cenę w życiu prywatnym.  „Perswazja” to najnowszy thriller Marka Billinghama, który ukazał się 30 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


W Londynie ma miejsce seria samobójstw wśród starszych osób. Policja nie widzi w tym nic podejrzanego i zamyka jedną sprawę po drugiej. Tylko jeden człowiek domyśla się, że w tajemnicze śmierci są ze sobą powiązane.

 

Niepokorny inspektor Tom Thorne, niedawno przeniesiony karnie do służby mundurowej, ma przeczucie, że za tymi zgonami stoi coś więcej. Jak zawsze uparcie działa po swojemu, przez co naraża nie tylko swoją nadszarpniętą reputację i podupadającą karierę, ale też ledwie rozpoczęty nowy związek i nieliczne przyjaźnie. Znajdujący się na samym dnie Thorne rozpoczyna „ciche” prywatne śledztwo i rusza tropem wyjątkowo perfidnego zabójcy. Natrafia na sławną sprawę sprzed lat i zatwardziałego londyńskiego gangstera, który za wszelką cenę chce dopełnić krwawej zemsty. To człowiek z długą listą ludzi do zlikwidowania, który nie ma nic do stracenia. Co więcej, zna sposób, jak przekonać swe ofiary, by popełniły samobójstwo. W tej rozgrywce Thorne potrzebuje nie tylko zimnej krwi, ale i siły perswazji.

 

To już jedenasta powieść Billinghama o Thornie –  byłym detektywie śledczym, całkowicie oddanym swojej pracy, samotnym cyniku o złośliwym poczuciu humoru. To jedna z tych niezwykle złożonych i nietuzinkowych postaci, które lubi się pomimo jej wad i słabości.

 

Jednak w „Perswazji” najważniejsze jest prowadzone w błyskawicznym tempie śledztwo, pełne zwrotów akcji i trzymające w napięciu do ostatniej strony. Billingham myli tropy, prowadzi akcję wbrew oczekiwaniom czytelnika i wyprowadza go w pole, by ostatecznie zaskoczyć zakończeniem i pozostawić z uczuciem niedosytu.

 

Potrzeba zaledwie dwóch pierwszych stron, aby Mark Billingham wciągnął czytelnika w pokręcony świat Toma Thorne’a i fabułę trzymającą w napięciu aż do finałowego, niespodziewanego zwrotu… Thorne to wspaniale napisana postać, z gronem wiernych przyjaciół i groźnych przestępców oraz zmęczonych pracą policjantów. Nowa powieść Billinghama to prawdziwa perełka wśród współczesnej literatury kryminalnej. – Book Page, amerykański miesięcznik publikujący recenzje książek.

 

O autorze:
Mark Billingham – należy do czołówki autorów powieści kryminalnych. Od kilku lat otrzymuje najważniejsze brytyjskie nagrody literackie. Za postać inspektora Toma Thorne’a, uznanego za najciekawszego detektywa, został uhonorowany nagrodą Sherlocka. Wszystkie thrillery Billinghama trafiają na najwyższe miejsca bestsellerów „Sunday Timesa”, m.in. m.in. „Kokon”, „Podpalona”, „Zapomniani”, „Uprowadzony”, „Naśladowca” i „Pułapka” i „Impuls śmierci”. Na podstawie powieści z Thorne’em nakręcono serial filmowy.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...