Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.05.2014 A A A
Cykl prestiżowych koncertów RDC w Teatrze WARSawy
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

W czwartek 29 maja br. (godz. 19:00) Polskie Radio RDC zaprasza słuchaczy do Teatru WARSawy na występ Marii Sadowskiej. Wydarzenie to wznowi cykl prestiżowych koncertów z udziałem publiczności, które w ubiegłym roku z inicjatywy Stacji odbyły się w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej.


Gwiazda najbliższego wieczoru odbywającego się w ramach cyklu - Maria Sadowska to artystka o wielu obliczach: wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, scenarzystka, tancerka. Wywodzi się ze środowiska muzyki jazzowej, jednak w jej twórczości przenikają się wpływy wielu gatunków, a elementem dominującym jest wszechobecny rytm.  Podczas koncertu w Teatrze WARSawy artystka zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Jazz na ulicach”.

 

Od maja br. w każdy ostatni czwartek miesiąca, studio RDC przeniesie się na scenę Teatru WARSawy. W nowej siedzibie, którą jest budynek dawnego kina WARS, zespół kontynuuje działalność Teatru Konsekwentnego. Polskie Radio RDC - wspierając koncepcję teatru „miejskiego“ otwartego na głos otaczającej go rzeczywistości - obejmie patronatem medialnym większość inicjatyw i projektów zarówno artystycznych, jak i społecznych Teatru. Czwartkowe koncerty transmitowane będą w ramach audycji „Piosenka jest kobietą”.

 

„Jak zawsze będziemy dobierać artystów z najwyższej półki, wyróżniających się wysokim i unikalnym poziomem twórczości. Zaprezentujemy mnogość różnych gatunków, indywidualne podejście do sztuki, jaką jest muzyka, aż wreszcie odważne łączenie światów muzycznych. Naszą pierwszą gwiazdą łączącą  medialną rozpoznawalność z niekomercyjną muzyką będzie Maria Sadowska promująca właśnie swój najnowszy album. Koncert upłynie pod znakiem wesołego, energetycznego i pozytywnego grania. Z przyjemnością zapraszamy do nowej, mogącej pomieścić więcej słuchaczy niż dotychczas sali Teatru WARSawy.” – mówi Szef Muzyczny Polskiego Radia RDC Urszula Prussak.

 

Dotychczas w ramach specjalnych Koncertów Gwiazd organizowanych przez RDC ze swoim repertuarem wystąpili m.in.: Natalia NATU Przybysz, Muzykoterapia, Ewelina Babiarz, Renata Przemyk oraz Voice Band z gościnnym udziałem Soni Bohosiewicz. Wszystkich koncertów można było wysłuchać na antenie Polskiego Radia RDC.

 

Zaproszenia na koncert będą do zdobycia na antenie RDC od 26 maja (poniedziałek). Transmisja 29 maja o godz. 19:00.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...