Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.03.2012 A A A
Z myślą o małych dzieciach
REDAKCJA / MATERIAŁY PRASOWE
Materiały organizatora

Smykofonia to polski odpowiednik popularnego na świecie koncertów kameralnych dla niemowląt, nieco starszych dzieci i ich rodziców. W Polsce koncerty organizuje Fundacja Muzyki jest dla Wszystkich wraz Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się w ramach projektu Scena E12 już 31 marca.


Wiedza o wczesnym rozwoju zdolności muzycznych dzieci, jak również silny trend odbudowujący rodzinne uczestniczenie w zdarzeniach muzycznych są motorem działania dla wielu renomowanych instytucji muzycznych w Europie i Ameryce Północnej, które organizują stałe cykle koncertowe dla najmłodszych.

 

Repertuar koncertów Smykofonii budowany jest we współpracy z najciekawszymi polskimi animatorami i w oparciu o projekty skierowane do najmłodszych. Ważnym celem, jest wysoki poziom wykonawczy koncertów, bowiem jest to jedyna droga do „zaczarowania” dzieci i usatysfakcjonowania dorosłej publiczności. Idąc za przykładem Leonarda Bernsteina, czy Jadwigi Mackiewicz, uwielbianej od lat przez dzieci „Cioci Jadzi”, w Smykofonii prezentowana jest muzyka na najwyższym poziomie, aby już od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci na jakość wykonania. To, co odróżnia ten projekt to dostosowanie do możliwości percepcyjnych dzieci na każdym z etapów rozwoju, stała interakcja z uczestnikami, zabawa i swobodna atmosfera.

 

Każdy z koncertów Smykofonii prowadzony jest przez animatora z dwoma pomocnikami, a do koncertowania zaprasza się starannie wyselekcjonowane małe zespoły kameralne, składające się najwyżej z pięciu osób.

 

Długofalowym celem Smykofonii jest stworzenie regularnego „sezonu koncertowego” dla rodzin z najmłodszymi dziećmi w Warszawie po to, aby stolica posiadała w swej ofercie kulturalnej stałą propozycję dla tej grupy odbiorców.

 

Źródłem prestiżu dla projektu jest artystyczny patronat Orkiestry Sinfonia Varsovia, partnerska współpraca z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki oraz z Filharmonią Pomorską.

 

Sobotni koncert odbędzie się w sali widowiskowej MCKiS w Warszawie. Patronat medialny nad projektem objęła redakcja portalu Kulturownia.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„CZŁOWIEK Z LASU” – przełomowy projekt JOSZKA BRODY!
Ucieczka od zgiełku miasta, zmartwień, pracy. Powrót do natury, ...
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...