Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.03.2012 A A A
Z myślą o małych dzieciach
REDAKCJA / MATERIAŁY PRASOWE
Materiały organizatora

Smykofonia to polski odpowiednik popularnego na świecie koncertów kameralnych dla niemowląt, nieco starszych dzieci i ich rodziców. W Polsce koncerty organizuje Fundacja Muzyki jest dla Wszystkich wraz Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się w ramach projektu Scena E12 już 31 marca.


Wiedza o wczesnym rozwoju zdolności muzycznych dzieci, jak również silny trend odbudowujący rodzinne uczestniczenie w zdarzeniach muzycznych są motorem działania dla wielu renomowanych instytucji muzycznych w Europie i Ameryce Północnej, które organizują stałe cykle koncertowe dla najmłodszych.

 

Repertuar koncertów Smykofonii budowany jest we współpracy z najciekawszymi polskimi animatorami i w oparciu o projekty skierowane do najmłodszych. Ważnym celem, jest wysoki poziom wykonawczy koncertów, bowiem jest to jedyna droga do „zaczarowania” dzieci i usatysfakcjonowania dorosłej publiczności. Idąc za przykładem Leonarda Bernsteina, czy Jadwigi Mackiewicz, uwielbianej od lat przez dzieci „Cioci Jadzi”, w Smykofonii prezentowana jest muzyka na najwyższym poziomie, aby już od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci na jakość wykonania. To, co odróżnia ten projekt to dostosowanie do możliwości percepcyjnych dzieci na każdym z etapów rozwoju, stała interakcja z uczestnikami, zabawa i swobodna atmosfera.

 

Każdy z koncertów Smykofonii prowadzony jest przez animatora z dwoma pomocnikami, a do koncertowania zaprasza się starannie wyselekcjonowane małe zespoły kameralne, składające się najwyżej z pięciu osób.

 

Długofalowym celem Smykofonii jest stworzenie regularnego „sezonu koncertowego” dla rodzin z najmłodszymi dziećmi w Warszawie po to, aby stolica posiadała w swej ofercie kulturalnej stałą propozycję dla tej grupy odbiorców.

 

Źródłem prestiżu dla projektu jest artystyczny patronat Orkiestry Sinfonia Varsovia, partnerska współpraca z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki oraz z Filharmonią Pomorską.

 

Sobotni koncert odbędzie się w sali widowiskowej MCKiS w Warszawie. Patronat medialny nad projektem objęła redakcja portalu Kulturownia.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...