Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.06.2014 A A A
O niepodległości – dla najmłodszych
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Z okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989 roku i ustanowionego na pamiątkę tej okazji Dnia Wolności i  Praw Obywatelskich Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Egmont Polska przedstawiają książkę "Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach" autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Daniela de Latoura.


„Mamo, dlaczego na naszym domu wisi dzisiaj flaga?”, „Tato, jakie to święto?”, „A co to jest niepodległość?” W dniu świąt narodowych wielu rodziców i nauczycieli staje zakłopotanych w obliczu prostych pytań dzieci? Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach to książka, która pomoże na nie odpowiedzieć oraz z pewnością zainteresuje nie tylko rodziców, ale także nauczycieli i bibliotekarzy.

 

Jako pozycja wpisująca się w kategorię publikacji z dziedziny edukacji patriotycznej i historycznej znakomicie przyda się jako punkt wyjściowy do dyskusji  i spotkań tematycznych związanych z obchodami ważnych polskich świąt narodowych i państwowych. Zawarte w niej informacje historyczne podane są w sposób przyjazny i odpowiedni dla dziecka, zaś świetnie napisane i dowcipne opowiadania Zofii Staneckiej nie tylko bawią, ale też ułatwiają dzieciom zrozumienie, jakie wartości związane są z każdym z tych obchodzonych w naszym kraju świąt. I tak data 1 maja może stać się przyczynkiem do dyskusji o godności i wartości pracy, a opowiadanie, odwołuje się do znanych dzieciom z doświadczenia sytuacji związanych z równowagą między obowiązkami a odpoczynkiem.

 

Dodatkowym atutem książki  są znakomite ilustracje oraz projekt graficzny. W części historycznej, oprócz rysunków Daniela de Latour’a, znajdziemy wyjątkowe zdjęcia ze zbiorów Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Samym opowiadaniom również towarzyszą pełne humoru ilustracje, które wzbogacają i uatrakcyjniają przekazywane treści.

 

W przystępnej i nowoczesnej formie wydawcy zawarli bardzo istotny przekaz o tym, że należy pamiętać nie tylko o edukacji historycznej, rozumianej jako przekazywanie wiedzy o faktach i datach, ale także o edukacji obywatelskiej – czyli przygotowaniu i wychowaniu młodego pokolenia w duchu zrozumienia wartości, które reprezentują święta narodowe, takich jak: wspólna odpowiedzialność za państwo, niepodległość, demokracja czy godność, a także zrozumienia i szacunku dla tradycji i symboli  narodowych.

 

"Książka w bardzo prosty i zabawny sposób pomogła  zrozumieć  mojej córce terminologię związaną z patriotyzmem i historią naszego kraju" – mama 9-letniej Julki.

 

Tytuł: Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Daniel de Latour
Wydawca: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Egmont Polska
ISBN: 978-83-281-0356-6
Sugerowana cena: 19,99 PLN
Premiera: 4 czerwca 2014 r.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...