Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.06.2014 A A A
Satyryczne felietony znanej artystki
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Hanna Bakuła u szczytu literackiej formy! Kontrowersyjna artystka, bystra obserwatorka rzeczywistości i mistrzyni ciętego pióra przedstawia zbiór felietonów ośmieszających łóżkowe obyczaje postaci dobrze znanych z codziennego życia, takich jak: wyjący kudłacz, obleśnik i trzymaczo-ściskacz. Książka „Seks na kredyt, czyli jak dostać gratis” ukaże się 18 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Zajmę się facetami, bo są bardziej groteskowi. Głowa im się urywa na widok długonogich anorektyczek na obcasach, zaglądają w każdy, nawet ubogi dekolt. Łypią z nadzieją, bo a nuż laseczka nie nosi majtek. Wtedy sapią i plują jak lama, bo dla niewyżytego viagruszka liczy się data produkcji, nie marka „autka” z prowincji. – pisze Hanna Bakuła w książce „Seks na kredyt”.

 

Słynąca z odważnych tekstów i niebanalnego poczucia humoru artystka przedstawia się jako „osoba kontrowersyjna”. Jej nowa książka jest najlepszym dowodem na słuszność tego określenia. Hanna Bakuła nie oszczędza nikogo – w krzywym zwierciadle przedstawia podstarzałych podrywaczy, młode dziewczyny łase na pieniądze, nieśmiałych cnotliwych romantyków i seksualnych „ogierów”. Nikt jednak nie ma powodów do obrażania się, bo autorka konstruuje swoje przenikliwe felietony w sposób dowcipny i wyrafinowany.

 

Głównym obiektem jadowitej napaści Hanny Bakuły jest typowy polski mężczyzna końca tysiąclecia: lekko spasiony, średnio rozgarnięty seksualny nieborak. Ponieważ jestem zapasionym, mało rozgarniętym seksualnym nieborakiem czytam (na domiar złego świetnie napisane) teksty Bakuły z wściekłością i życzę jej najgorzej. Życzę jej na przykład, żeby choć na krótko zakochała się zwierzęco w jakimś mało bystrym spaślaku, a potem, kiedy on odejdzie, żeby długo i boleśnie łkała na widok jego zostawionych na środku pokoju kapci w kratkę. – Jerzy Pilch, wybitny polski pisarz.

 

Jak rozpoznać mężczyznę czekoladopodobnego i jakie są zalety związku z czubkiem? Czy Bakuła jest feministką i na czym polegają słowiańskie perwersje? Co ma wspólnego malarstwo Picassa z dobrym seksem? Na te i inne palące pytania autorka udziela odpowiedzi w książce „Seks na kredyt, czyli jak dostać gratis”.

 

O autorce:
Hanna Bakuła – malarka i pisarka, autorka kilkunastu książek. Pisała felietony do „Playboya” i „Urody”, obecnie pisze bloga i felietony na portalu www.kobieta.wp.pl oraz publikuje teksty w miesięcznikach. Jest absolwentką wydziału malarstwa warszawskiej ASP. Portretowała m.in.: Liv Ullmann, Yehudi Menuhina, Daniela Olbrychskiego, Agnieszkę Osiecką. Pracuje w technice pasteli. Całe lata 80. XX w. spędziła na Manhattanie. Projektowała tam m.in. kostiumy i scenografię do spektakli na Broadwayu, za które wyróżnił ją „New York Times”. Oprócz polskiego ma też obywatelstwo amerykańskie. Mówi o sobie, że jest soft-feministką. Prowadzi fundację propagującą kulturę polską za granicą, wspiera dwa domy dziecka, organizuje festiwale muzyki Franciszka Schuberta.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...