Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.11.2011 A A A
Tarczon 2011, czyli słowo o konwencie
redakcja
ophelia cherry

O tym, że Konwenty miłośników fantastyki na stałe zagościły w naszym kraju, wiemy nie od dziś. Organizowane przez okrągły rok, przyciągają całe rzesze fanów rycerstwa i magii. Dlaczego warto w nich uczestniczyć, będzie się można przekonać już 9 grudnia w Żywcu.


Konwent Tarczon 2011, bo o nim mowa, to trzydniowa impreza, w której udział może wziąć każdy. Oczywiście, główną grupę uczestników stanowią zazwyczaj miłośnicy fantastyki, nie oznacza to jednak, że przeciętny zjadacz chleba nie znajdzie na Konwencie czegoś dla siebie. Na imprezę składają się 4 bloki tematyczne: LARP, manga, rozrywka i rycerstwo. W ramach bloków będzie można wziąć udział w JEEPach, Zoltarach, projekcjach anime (również hentai), a także odwiedzić Minecraft Room, poświęcony dziełu studia Mojang, czy obejrzeć pokaz średniowiecznych walk rycerskich. Dla tych, którym część z przytoczonych nazw może wydać się obca kilka słów wyjaśnienia.

 

LARPy, czyli live action role-playing - gry terenowe, porównywane niejednokrotnie do przedstawień teatralnych. Osoby biorące udział w grze odgrywają przyporządkowane im przed rozpoczęciem zabawy role. Reżyser i scenarzysta w jednej osobie, zwany Larpmasterem jest jedyną osobą, która zna porządek rozgrywki. Dla tych, którym LARPy kojarzyć się mogą z RPG warto zaznaczyć, że w tym przypadku  uczestnicy są znacznie mniej uzależnieni od Mistrza, zaś tradycyjne opisy  zastępowane zostają kostiumami i żywą scenografią.

 

JEEP - rodzaj teatru improwizowanego, podczas którego publiczność wymyśla początek i zakończenie sceny, do aktorów należy zaś wymyślenie przebiegu przedstawiania.

 

Zoltar - rodzaj elektronicznego Paintballa, czyli walka z użyciem broni laserowej.

 

Hentai - odmiana japońskiego anime o zabarwieniu erotycznym.

 

 

Więcej informacji na temat Konwentu Tarczon 2011 oraz proponowanych przez organizatorów atrakcji znaleźć można na www.tzpg.or

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
WIEDŹMIN 3: DZIKI GON EDYCJA KOMPLETNA NA NINTENDO SWITCH JUŻ W SKLEPACH
Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon, zdobywczyni ponad 800 nagród, w ...
Dziś premiera Radio Commander, polskiej gry strategicznej o wojnie w Wietnamie
Radio Commander to realistyczna strategia, w której gracz bezpośrednio ...
V edycja konferencji Mastering the Game. Kto otrzyma nominację do nagród CEEGA?
Już w dniach 3-4 października 2019 roku warszawskim centrum ...
Harmonia wyglądu i funkcjonalności biurek gamingowych
Wystrój każdego wnętrza powinien odpowiadać charakterowi ...