Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.06.2014 A A A
Big Book Festival wróci za rok
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Zakończyła się 2. edycja Big Book Festival, której towarzyszyło hasło "Tyłem do przodu". Wydarzenie zgromadziło 150 gości na 50 spotkaniach, debatach i spacerach.


Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z wielkimi gwiazdami literatury: Jonasem Gardellem, Karlem Ove Knausgardem, Ignacym Karpowiczem i Gavinem Extence'm.

 

Kilkadziesiąt osób doskonale bawiło się na sparingu literackim w Ambasadzie Szwecji, po raz pierwszy w życiu próbując swoich sił w tłumaczeniu. Ogromną popularnością cieszył się literacki retro-piknik w Stawisku - kilkaset osób zwiedziło dom Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów i grało w badmintona i krokieta.

 

Wielkie emocje wzbudziła debata Stevena Poola, Tomasa Sedlacka i Leszka Balcerowicza. Ekonomiści  spierali się o to, jak gospodarka wolnorynkowa wpływa na relacje międzyludzkie.

 

Publiczność dopisała także w Pasażu Wiecha, gdzie udało się pobić rekord świata w liczbie osób czytających na wolnym powietrzu - w tym roku 282 osoby przez pół godziny czytały podręczniki, powieści, ale też magazyny z modą i książki dla dzieci. W zeszłym roku czytał 164 osoby. Najmłodszy uczestnik miał kilka miesięcy.

 

Festiwal został zorganizowany przez "Fundację Kultura nie boli". Organizatorki - Anna Król i Paulina Wilk - już planują kolejną edycję.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...