Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.06.2014 A A A
Pościg za utraconą pamięcią
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Już 18 czerwca premiera „Zabawki diabła”, trzymającej w napięciu historii o meandrach ludzkiej pamięci a zarazem nowatorskiego thrillera technologiczno-medycznego.


Rodzinny, spokojny spacer babci Lane i wnuka Neta w parku kończy się strzelaniną. Okazuje się, że był to zamach na ich życie. Ponad osiemdziesięcioletnia Lane zna pewną tajemnicę, której z powodu postępującej demencji nie może sobie przypomnieć. Zdobyć ten sekret próbuje mocno zakonspirowana organizacja z Doliny Krzemowej dążąca do przejęcia władzy nad światem. Wnuk Lane Nat, były student medycyny, a obecnie dziennikarz śledczy staje przed niezwykłym wyzwaniem: musi ocalić życie babci i poznać jej tajemnicę zanim zrobią to inni. Zaczyna się pościg za prawdą.

 

Powieść Matta Ritchela to wciągający thriller z elementami kryminału, w którym czytelnicy znajdą zarówno ciekawą intrygę, jak i wnikliwe portrety psychologiczne postaci. Na szczególną uwagę zasługuje para głównych bohaterów: Net i jego babcia Lane. Autor ukazuje rodzącą się, pomimo niebezpieczeństw i problemów z komunikacją, przyjaźń tej dwójki. Dynamika kontaktów między tymi dwiema postaciami w połączeniu z doskonałą narracją sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Warty wspomnienia jest też świetnie poprowadzony wątek neurotechniki (nie może to dziwić, bowiem artykuły na ten temat przyniosły autorowi dziennikarską sławę). Książka spodoba się również miłośnikom mrocznych opowieści i spiskowych teorii, którzy będą mogli śledzić działania tajemniczej organizacji aż do niespodziewanego końca.

 

„Splot kilku intryg sprawia, że miłośnicy gatunku nie mogą się oderwać od przewracania kartek tego wiarygodnego acz niepokojącego scenariusza, w którym Wielki Brat nie tylko nas obserwuje, lecz również manipuluje ludzkimi umysłami” – Publisher’s Weekly

 

Matt Ritchel jest amerykańskim pisarzem i dziennikarzem „New York Timesa”, autorem powieści „W potrzasku. Thriller o miłości i innych nałogach” oraz komiksu „Rudy Park” napisanego pod pseudonimem Theron Heir. W 2010 roku wraz z kolegami z redakcji otrzymał Nagrodę Pulitzera za serię reportaży o wypadkach drogowych spowodowanych nieuwagą kierowców. Autor obecnie mieszka w San Francisco z żoną i dwójką dzieci.

 

Matt Ritchel, Zabawka Diabła

Wydawnictwo Akurat
Cena detaliczna: 39,99 zł
Liczba stron: 528
Premiera: 18 czerwca 2014r.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominacje do Nagrody Gombrowicza
Spośród stu pięciu książek zgłoszonych w tym roku do Nagrody ...
Poeta uwolniony. Zmiany organizacyjne Festiwalu Europejski Poeta Wolności 2020
Wraz ze zmianą warunków organizacji wydarzeń kulturalnych ...
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...