Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.06.2014 A A A
Zabójcza klątwa
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Czy złowieszcze przekleństwo, rzucone przez staroegipskiego maga, może zabijać ludzi tysiące lat później? „Klątwa” to trzymająca w napięciu do ostatniej strony powieść, w której przeszłość mistrzowsko łączy się z teraźniejszością. Nowa książka Heather Graham ukazała się 18 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Rok 1898. Zmierzający do Chicago frachtowiec „Jerry McGuen” tonie na jeziorze Michigan i zabiera na dno wszystkich ludzi, którzy byli na pokładzie. Wśród niewyobrażalnych skarbów, które transportował, znajdował się sarkofag egipskiego maga, podobno chroniony straszliwą klątwą. Na każdego, kto zakłóci spokój miejsca ostatniego spoczynku Amuna Mopata, mają spaść bowiem nieszczęście i śmierć…

 

Czasy współczesne. Doświadczony nurek odnajduje legendarny wrak i w niewyjaśnionych okolicznościach umiera w ładowni zatopionego frachtowca. Kiedy potem w tajemniczy sposób zaczynają ginąć kolejne osoby, wybucha panika, że w głębinach obudziły się starożytne demony.

 

Bogaty biznesmen, który finansuje poszukiwania i badanie wraku, a także produkcję filmu dokumentalnego, postanawia zbadać śmierć nurka. Do wyjaśnienia wypadku wzywa agentkę FBI Kat Sokolov, obdarzoną paranormalnymi zdolnościami. Kat razem z agentem Willem Chanem zgłębiają mroczną tajemnicę, która może mieć początek nawet w epoce faraonów. Jaką rolę odgrywa w niej staroegipski arcykapłan? Duet detektywów poszukuje odpowiedzi, choć pracę może im utrudniać coraz silniejsza wzajemna fascynacja.

 

O autorce:
Heather Graham – autorka bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”. Opublikowała ponad 70 tytułów, m.in. „Rajska pokusa”, „Noc, morze i gwiazdy”, „Mordercze grono” i wiele innych. Jej powieści zostały wyróżnione licznymi nagrodami. Ukazały się na całym świecie w łącznym nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...