Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.06.2014 A A A
Koncert Alter Etno w Teatrze WARSawy i na antenie RDC
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

W czwartek 26 czerwca br. o godz. 19:00 Polskie Radio RDC zaprasza słuchaczy do Teatru WARSawy na występ zespołu Alter Etno. Wydarzenie jest kontynuacją cyklu koncertów, które w ubiegłym roku z inicjatywy Stacji odbywały się w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja koncertu z udziałem publiczności na antenie RDC.


Alter Etno to grupa ludzi, których połączyło zamiłowanie do muzyki folkowej. Członkowie kierują się mottem "zaadoptować obcość - to ona inspiruje", a ich działalność jest sumą fascynacji etnicznymi klimatami świata. Zespół istnieje od roku 2009 i ma na koncie wygraną podczas krakowskiego festiwalu Korowód 2012.

 

W październiku zeszłego roku na rynku pojawiła się debiutancka płyta Alter Etno pt. Savin Voda. Składają się na nią w większości autorskie utwory, powstałe podczas podróży członków zespołu i będące rezultatem zetknięcia z nieznaną kulturą, muzyką oraz obyczajami odwiedzanych krajów.

 

Alter Etno reprezentuje Polskie Radio RDC - a tym samym Mazowsze - w tegorocznej edycji konkursu „Przebojem na antenę”. „Formacja urzekła nas żywiołowością, radością, a przede wszystkim łączeniem gatunków i stylistyk muzycznych. Wybraliśmy połączenie folku, czyli brzmienia znajomego, muzyki źródła, czyli dźwięku pierwotnego i nowoczesności, czyli spojrzenia w przyszłość. Dlatego właśnie zespół Alter Etno reprezentuje nas w ogólnopolskim finale konkursu.” - mówi Urszula Prussak, Szef Muzyczny Polskiego Radia RDC. Zagłosować na utwór Savin Voda można pod adresem przebojem.pl.

 

Dotychczas w ramach specjalnych Koncertów Gwiazd organizowanych przez RDC ze swoim repertuarem wystąpili m.in.: Natalia NATU Przybysz, Muzykoterapia, Ewelina Babiarz oraz Renata Przemyk. Gwiazdą majowego koncertu w Teatrze WARSawy była Maria Sadowska.

 

Czwartkowe koncerty transmitowane są w ramach audycji „Piosenka jest kobietą” Urszuli Prussak. Zaproszenia na koncert można zdobyć na antenie RDC lub nabyć w kasie Teatru WARSawy.

 

Alter Etno tworzą:
Miruna (wokal)
Katarzyna Garncarek (gitara, ukulele, fortepian)
Jakub Fiebik (altówka)
Elżbieta Drozdowska (flet poprzeczny)
Wojciech Gumiński (kontrabas)
Monika Szulińska (instrumenty perkusyjne)

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...