Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.06.2014 A A A
Koncert Alter Etno w Teatrze WARSawy i na antenie RDC
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

W czwartek 26 czerwca br. o godz. 19:00 Polskie Radio RDC zaprasza słuchaczy do Teatru WARSawy na występ zespołu Alter Etno. Wydarzenie jest kontynuacją cyklu koncertów, które w ubiegłym roku z inicjatywy Stacji odbywały się w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja koncertu z udziałem publiczności na antenie RDC.


Alter Etno to grupa ludzi, których połączyło zamiłowanie do muzyki folkowej. Członkowie kierują się mottem "zaadoptować obcość - to ona inspiruje", a ich działalność jest sumą fascynacji etnicznymi klimatami świata. Zespół istnieje od roku 2009 i ma na koncie wygraną podczas krakowskiego festiwalu Korowód 2012.

 

W październiku zeszłego roku na rynku pojawiła się debiutancka płyta Alter Etno pt. Savin Voda. Składają się na nią w większości autorskie utwory, powstałe podczas podróży członków zespołu i będące rezultatem zetknięcia z nieznaną kulturą, muzyką oraz obyczajami odwiedzanych krajów.

 

Alter Etno reprezentuje Polskie Radio RDC - a tym samym Mazowsze - w tegorocznej edycji konkursu „Przebojem na antenę”. „Formacja urzekła nas żywiołowością, radością, a przede wszystkim łączeniem gatunków i stylistyk muzycznych. Wybraliśmy połączenie folku, czyli brzmienia znajomego, muzyki źródła, czyli dźwięku pierwotnego i nowoczesności, czyli spojrzenia w przyszłość. Dlatego właśnie zespół Alter Etno reprezentuje nas w ogólnopolskim finale konkursu.” - mówi Urszula Prussak, Szef Muzyczny Polskiego Radia RDC. Zagłosować na utwór Savin Voda można pod adresem przebojem.pl.

 

Dotychczas w ramach specjalnych Koncertów Gwiazd organizowanych przez RDC ze swoim repertuarem wystąpili m.in.: Natalia NATU Przybysz, Muzykoterapia, Ewelina Babiarz oraz Renata Przemyk. Gwiazdą majowego koncertu w Teatrze WARSawy była Maria Sadowska.

 

Czwartkowe koncerty transmitowane są w ramach audycji „Piosenka jest kobietą” Urszuli Prussak. Zaproszenia na koncert można zdobyć na antenie RDC lub nabyć w kasie Teatru WARSawy.

 

Alter Etno tworzą:
Miruna (wokal)
Katarzyna Garncarek (gitara, ukulele, fortepian)
Jakub Fiebik (altówka)
Elżbieta Drozdowska (flet poprzeczny)
Wojciech Gumiński (kontrabas)
Monika Szulińska (instrumenty perkusyjne)

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...