Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.06.2014 A A A
Wybierz Laureata Internatów z grona wykonawców Małej Sceny Rawa Blues Festival!
INFORMACJA PRASOWA

Już po raz trzeci w historii Rawa Blues Festival Internauci zdecydują który z wykonawców otworzy swoim występem koncert na Dużej Scenie. W tym roku decyzją Rady Artystycznej festiwalu, w „szczęśliwej óscemce”, spośród której wybrani zostaną laureaci internautów oraz publiczności znaleźli się: Fingerstyle Bob & The Blues Society, Jerry’s Fingers, SKL Blues, Instant Blues, Cotton Wing, JawRaw, Juicy Band oraz The Plants.


W Plebiscycie Internautów na swoich faworytów można głosować raz dziennie, poprzez specjalną aplikację na Facebooku lub na RawaBlues.com, oficjalnym serwisie internetowym Festiwalu. Głosowanie potrwa do 31 lipca.

 

Zespoły sceny konkursowej

 

Cotton Wing
Zespół Cotton Wing to trójmiejska formacja rhythm & bluesowa, od lat zdeklarowana muzycznie, ale wzbogacając repertuar konsekwentnie kształtująca swój wizerunek. Zespół przykłada ogromną wagę nie tylko do profesjonalnego muzycznie wykonania, ale także do szczerości przekazu, w którym liczy się dusza, autentyczność i dobra zabawa. Zaletą zespołu są ich własne kompozycje. Muzycy Cotton Wing koncertują od wielu lat. Pojawiali się na festiwalach "Rawa blues", "Jimiway", "Bluesroads", "Był sobie blues", "Solówka", "Blues nad Bobrem".

 

Fingerstyle Bob & The Blues Society
Zespół powstał w 2007 roku w Poznaniu z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Kordylewskiego, który zaprosił do współpracy muzyków ze znanych poznańskich zespołów bluesowych: Wielka Łódź i Boogie Chilli. Obecny skład, stylistykę i nazwę zespół zyskał w 2013 roku. Brzmienie zespołu oparte jest głównie na gitarze „fingerstyle” Roberta, ale charyzmatyczna gitara „slide” Jasia i mocny atak harmonijki Leszka dodają do muzyki charakterystyczny, bluesowy klimat. Ponad 30-letnie doświadczenie muzyczne i estradowe muzyków zapewnia dźwięki na wysokim poziomie wykonawczym.

 

Instant Blues
Instant Blues powstał w sierpniu 2008 r. w Zielonej Górze. 2009 roku grupa została Laureatem Festiwalu Blues nad Bobrem. Dwa lata później, skład zespołu wzbogaca się o harmonijkarza ustnego Waldemara Rzepkę. W 2012 roku, formacja wydaje album zatytułowany "Świat bez wad".

 

JawRaw
Polski skład bluesowy/bluesrockowy z niemalże dwudziestoletnim doświadczeniem scenicznym. W obecnej chwili zespół z bluesrocka podąża w stronę fusion/alternatywa/blues/jazz z elementami rockowych harmonii. Jaw Raw jako jeden z nielicznych zespołów z Polski regularnie koncertuje poza granicami, przede wszystkim w Niemczech, ale mając za sobą także np. dwutygodniowe tournée na Wyspach Kanaryjskich.

 

Jerry’s Fingers
Jerry’s Fingers to sześcioosobowa formacja z Jaworzna. Zespół powstał w 2011r. Czerpie inspiracje z chicagowskiego bluesa oraz takich odmian jak, Boogie Blues, West Coast Blues, Jump Blues czy Rock&Roll. Muzycy starają się aby prezentowane utwory jak najlepiej oddawały klimat amerykańskiego bluesa, dlatego też  wykonują utwory wyłącznie w języku angielskim. W ciągu trzech lat zagrali ponad 40 koncertów. Wydali także pierwsze wydawnictwo EP zatytułowane  „Welcome to fabulous Jerry’s Fingers world!"

 

Juicy Band
Juicy Band to zespół pochodzący ze Śląska. Powstał na przełomie 2009 - 2010r. z inicjatywy Jacka Zająca. Bardzo żywa i energiczna muzyka zespołu to zagajnik takich gatunków muzycznych jak Blues, Funk czy Soul. Ciepłe brzmienie gitar i soczysty Hammond przenoszą słuchacza w spontaniczny zaułek skrajnego szaleństwa, tworząc jednocześnie solidny fundament, na którym twardo stoi charyzmatyczny głos Anny Pawlus - Szczypior. Zespół gra własne kompozycje. W lipcu 2014 roku, planowana jest premiera debiutanckiego albumu.

 

SKL Blues
Zespół powstał w listopadzie 2008 r. Grupę stworzyli i grają w niej po dziś dzień: Stanisław Rubik, Wojciech Szyiński, Damian Smoliński i Witold Dominik (wszyscy z Kłobucka). Aktualnie grupę uzupełniają Wojciech Pachuta i Adrian Lewandowski. W listopadzie 2010r., zespół wziął udział w festiwalu o formule konkursowej: „I Imielin Blues Festiwal”, na którym zajął II miejsce. Jesienią 2013 r. zespół wszedł do studia i nagrał 7 utworów. W tym roku, grupa zamierza dokończyć prace nad debiutanckim albumem.

 

The Plants
Warszawski zespół The Plants działa od kilku lat na scenie rock'n'rollowej, występował na wielu klubowych koncertach, przeglądach i festiwalach m. in. na Rawa Blues Festival w Katowicach, Festiwalu Młodych Talentów GRAMY w Szczecinie, czy Pepsi Rock Battlefield w Hard Rock Cafe w Warszawie. Początkowym założeniem The Plants było granie rock'n'rolla w takiej formie, w jakiej robiono to w latach 50-tych. Z czasem jednak zespół rozszerzył swój repertuar o inne gatunki. Oprócz własnych utworów grupa wykonuje też piosenki takich artystów jak Chuck Berry, Jerry Lee Lewis, Eddie Cochran, Elvis Presley, The Beatles, Brian Setzer czy Fasolki.Jednym słowem: "Rock'n'More!"

 

Głównymi gwiazdami tegorocznej 34 edycji Rawa Blues Festival będą: Robert Randolph & The Family Band oraz The Blind Boys of Alabama. Po raz pierwszy od wielu lat impreza znów będzie dwudniowa. Oprócz „Spodka“ festiwal zagości również w nowoczesnym gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

 

Pierwszy dzień 34 edycji jednego z największych i najbardziej prestiżowych bluesowych festiwali w Europie zaplanowany został w nowej siedzibie NOSPR. To idealne miejsce, by pokazać nieco inne oblicze bluesa, adresowane do koneserów gatunku. Taka z pewnością jest muzyka Erica Bibba - amerykańskiego gitarzysty, wokalisty i kompozytora, specjalizującego się w akustycznym bluesie. Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia Rawy Blues będzie koncert Irka Dudka, który wystąpi z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

 

Drugiego dnia festiwal zagości w katowickim „Spodku“. Na dużej scenie wystąpi aż pięciu wykonawców zza Oceanu, prezentujących szeroką paletę bluesowych i okołobluesowych brzmień. Największe nazwiska to gitarzysta Robert Randolph i jego Family Band oraz The Blind Boys of Alabama. Drugi dzień festiwalu to również popisy latorośli słynnych bluesmenów. Cassie Taylor to córka Otisa Taylora, niebalnego artysty, którego mieliśmy okazję posłuchać w Katowicach w ubiegłym roku. Natomiast Shawn Holt & The Teardrops to formacja dowodzona przez syna Magica Slima, chicagowskiego muzyka, również gwiazdy Rawy Blues sprzed lat. Ostatnią z amerykańskich gwiazd 34 edycji festiwalu będą The Fox Street All-Stars, łączący w swojej twórczości blues, rock, jazz i soul. Podczas finałowego koncertu Rawy Blues nie zabraknie także wspomnienia Ryszarda Riedla. W tym roku przypada 20 rocznica śmierci tego wybitnego wokalisty. Z tej okazji Ryśka wspominać będą tuzy śląskiej sceny bluesowej i rockowej, wśród nich Sebastian Riedel - lider Cree. Interesująco zapowiada się również koncert tria Grzegorza Kapołki - jednego z najlepszych bluesowych i jazzowych gitarzystów w Polsce.

 

Bilety na festiwal można kupić poprzez sieć sprzedaży Ticketpro - są one dostępne w kilkuset punktach w całej Polsce, oraz w internecie poprzez system online Ticketpro.PL. Szczegółowe informacje o biletów można znaleźć na RawaBlues.com.

 

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Jest laureatem nagrody Keeping The Blues Alive 2012 w kategorii Festiwal Międzynarodowy. Szczegóły na temat festiwalu można znaleźć w oficjalnym serwisie rawablues.com, a także na facebook.com/rawablues.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
SZTUKA W CZASACH ZARAZY - CYKL FILMOWY W ARTE po polsku
Koronawirus postawił świat na głowie, w tym także świat ...
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...