Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.06.2014 A A A
Jak się zakochać? 100 sposobów na odnalezienie miłości w nowej powieści Cecelii Ahern
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Cecelia Ahern, autorka uwielbiana przez czytelniczki na całym świecie, wydaje nową książkę. „Zakochać się” to zabawna i wzruszająca opowieść o odnajdywaniu utraconej miłości do życia. Główna bohaterka, wielbicielka poradników, ma przed sobą poważne zadanie – musi odwieść niedoszłego samobójcę od jego zamiarów, a przy okazji zrozumieć, co dla niej samej jest najważniejsze.


Christine chce uporządkować swoje życie. Pomocy szuka w kupowanych nałogowo poradnikach w stylu „Jak zostawić męża (nie raniąc go)”, „Jak napisać powieść, która odniesie sukces” lub „Sześć sposobów, jak zwolnić pracownika (wersja ilustrowana)”. Kiedy pewnej nocy spotyka w opuszczonym budynku mężczyznę z pistoletem, rozpaczliwie próbuje wczuć się w rolę terapeutki i go ocalić. Popełnia ¬jednak błąd – pada strzał. Wydarzenie to odciska głębokie piętno na jej psychice. Christine jest przekonana, że coś podobnego nie może się powtórzyć, a jednak…Kiedy na jednym z dublińskich mostów spotyka zdesperowanego Adama, postanawia zrobić wszystko, aby mężczyzna nie popełnił samobójstwa. Zawiera z nim dziwny układ – jeśli do dnia jego 35. urodzin uda jej się sprawić, że Adam znów pokocha życie, ten porzuci myśl o samobójstwie. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Chritine ma dwa tygodnie, aby przekonać Adama (a także samą siebie), że świat jest pełen piękna i dobra.

 

„Zakochać się” to kolejna powieść autorki „PS Kocham Cię” i „Stu imion”. Tym razem Ahern bierze na warsztat poradnikowe mądrości. W sposób niepozbawiony ironii i humoru rozprawia się z naiwną wiarą w moc wskazówek zawartych w „podręcznikach życia”, jednocześnie pokazuje, że prawdziwego szczęścia nie trzeba szukać daleko. Bohaterowie „Zakochać się” mierzą się z własną „ciemną stroną”, próbując przeciwstawić złym doświadczeniom drobne chwile radości. Uczą się, jak na nowo pokochać życie, a także, a może przede wszystkim, jak znów uwierzyć w miłość do drugiej osoby.

 

Ahern jest niezrównana w  tworzeniu poruszających historii, w których codzienne sytuacje i zdarzenia zyskują moc nieomal magiczną. O wyjątkowym klimacie jej książek decyduje charakterystyczna mieszanina poczucia humoru, ironii, smutku, wzruszenia, ale przede wszystkim ogromnej dawki inspiracji i wiary w ludzi. „Zakochać się” to Cecelia Ahern w najlepszej formie. Błyskotliwie zarysowane sylwetki głównych bohaterów oraz ich `chwilami tragiczne a chwilami zabawne losy składają się na uniwersalną opowieść o potrzebie afirmacji życia, a przede wszystkim o tym, „jak rozpoznać miłość i co zrobić, gdy to się stanie”.

 

Cecelia Ahern jest autorką znanych na całym świecie bestsellerów. Do sławy wyniosła ją debiutancka powieść „PS Kocham Cię”, na podstawie której nakręcono film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem. Jej kolejne powieści urzekły czytelników w 46 krajach – ich tematyka trafia do serc odbiorców na wszystkich kontynentach, a książki rozeszły się w ponad 15 milionach egzemplarzy. Poza tworzeniem powieści, Cecelia zajmuje się również pisaniem scenariuszy seriali telewizyjnych; m. in. jest autorką hitu komediowego w USA, „Kim jest Samantha”?

 

Autor: Cecelia Ahern
Tytuł: „Zakochać się”
Przełożyła: Natalia Wiśniewska
Wydawnictwo: Akurat
Premiera: 2 lipca 2014
Liczba stron: 416
Cena: 39,99 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...