Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.06.2014 A A A
Jak się zakochać? 100 sposobów na odnalezienie miłości w nowej powieści Cecelii Ahern
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Cecelia Ahern, autorka uwielbiana przez czytelniczki na całym świecie, wydaje nową książkę. „Zakochać się” to zabawna i wzruszająca opowieść o odnajdywaniu utraconej miłości do życia. Główna bohaterka, wielbicielka poradników, ma przed sobą poważne zadanie – musi odwieść niedoszłego samobójcę od jego zamiarów, a przy okazji zrozumieć, co dla niej samej jest najważniejsze.


Christine chce uporządkować swoje życie. Pomocy szuka w kupowanych nałogowo poradnikach w stylu „Jak zostawić męża (nie raniąc go)”, „Jak napisać powieść, która odniesie sukces” lub „Sześć sposobów, jak zwolnić pracownika (wersja ilustrowana)”. Kiedy pewnej nocy spotyka w opuszczonym budynku mężczyznę z pistoletem, rozpaczliwie próbuje wczuć się w rolę terapeutki i go ocalić. Popełnia ¬jednak błąd – pada strzał. Wydarzenie to odciska głębokie piętno na jej psychice. Christine jest przekonana, że coś podobnego nie może się powtórzyć, a jednak…Kiedy na jednym z dublińskich mostów spotyka zdesperowanego Adama, postanawia zrobić wszystko, aby mężczyzna nie popełnił samobójstwa. Zawiera z nim dziwny układ – jeśli do dnia jego 35. urodzin uda jej się sprawić, że Adam znów pokocha życie, ten porzuci myśl o samobójstwie. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Chritine ma dwa tygodnie, aby przekonać Adama (a także samą siebie), że świat jest pełen piękna i dobra.

 

„Zakochać się” to kolejna powieść autorki „PS Kocham Cię” i „Stu imion”. Tym razem Ahern bierze na warsztat poradnikowe mądrości. W sposób niepozbawiony ironii i humoru rozprawia się z naiwną wiarą w moc wskazówek zawartych w „podręcznikach życia”, jednocześnie pokazuje, że prawdziwego szczęścia nie trzeba szukać daleko. Bohaterowie „Zakochać się” mierzą się z własną „ciemną stroną”, próbując przeciwstawić złym doświadczeniom drobne chwile radości. Uczą się, jak na nowo pokochać życie, a także, a może przede wszystkim, jak znów uwierzyć w miłość do drugiej osoby.

 

Ahern jest niezrównana w  tworzeniu poruszających historii, w których codzienne sytuacje i zdarzenia zyskują moc nieomal magiczną. O wyjątkowym klimacie jej książek decyduje charakterystyczna mieszanina poczucia humoru, ironii, smutku, wzruszenia, ale przede wszystkim ogromnej dawki inspiracji i wiary w ludzi. „Zakochać się” to Cecelia Ahern w najlepszej formie. Błyskotliwie zarysowane sylwetki głównych bohaterów oraz ich `chwilami tragiczne a chwilami zabawne losy składają się na uniwersalną opowieść o potrzebie afirmacji życia, a przede wszystkim o tym, „jak rozpoznać miłość i co zrobić, gdy to się stanie”.

 

Cecelia Ahern jest autorką znanych na całym świecie bestsellerów. Do sławy wyniosła ją debiutancka powieść „PS Kocham Cię”, na podstawie której nakręcono film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem. Jej kolejne powieści urzekły czytelników w 46 krajach – ich tematyka trafia do serc odbiorców na wszystkich kontynentach, a książki rozeszły się w ponad 15 milionach egzemplarzy. Poza tworzeniem powieści, Cecelia zajmuje się również pisaniem scenariuszy seriali telewizyjnych; m. in. jest autorką hitu komediowego w USA, „Kim jest Samantha”?

 

Autor: Cecelia Ahern
Tytuł: „Zakochać się”
Przełożyła: Natalia Wiśniewska
Wydawnictwo: Akurat
Premiera: 2 lipca 2014
Liczba stron: 416
Cena: 39,99 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...