Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.06.2014 A A A
Grand Prix dla „Gabriela”
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Na międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci w Krakowie polski film „Gabriel” w reżyserii Mikołaja Haremskiego wyprodukowany przez studio filmowe Anima-Pol zdobył nagrodę główną. Wygrał z filmami między innymi z Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Chorwacji, Szwajcarii i Belgii. W imieniu reżysera nagrodę odebrał grający w filmie Krzysztof Globisz.


W filmie możemy zobaczyć również Zbigniewa Zamachowskiego, Pawła Królikowskiego, Tomasza Sapryka, Sławomira Orzechowskiego, Cezarego Kosińskiego i młodych aktorów – Janka Rotowskiego i Natana Czyżewskiego.

 

„Gabriel” to opowieść o dwunastoletnim Tomku, który po śmierci matki mieszka z dziadkami. Tęskni za ojcem, którego nie widział od lat, nie potrafi znaleźć wspólnego języka z rówieśnikami, jego jedynym przyjacielem jest mechanik samochodowy, a największą pasją wyścigi gokartowe. Pewnego dnia Tomek postanawia uciec z domu dziadków i wyruszyć na poszukiwanie ojca. Już na początku wpada w poważne tarapaty, w których towarzyszy mu nowo poznany tajemniczy kolega, Gabriel. Chłopcy zaprzyjaźniają się i wspólnie przebywają podróż, która zmieni życie nie tylko Tomka.

 

„Gabriel” został doceniony na wielu festiwalach międzynarodowych: między innymi dwukrotnie w Indiach – zdobył główną nagrodę dla najlepszego filmu na festiwalu w Bangalore i specjalne wyróżnienie w New Delhi. Otrzymał również Nagrodę Publiczności na festiwalu Green Bay w USA, cztery nagrody na międzynarodowym festiwalu Cinerockom w Malibu, Nagrodę Specjalną Jury na  Festiwalu Filmowym Schlingel w Niemczech. Film pokazywany będzie także podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w ramach projektu „Gdynia dzieciom”, prezentowany też będzie w selekcji oficjalnej na festiwalach w Nowym Jorku, Brukseli, oraz na projekcjach dla Polonii w  Stanach Zjednoczonych.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...