Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.06.2014 A A A
Grand Prix dla „Gabriela”
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Na międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci w Krakowie polski film „Gabriel” w reżyserii Mikołaja Haremskiego wyprodukowany przez studio filmowe Anima-Pol zdobył nagrodę główną. Wygrał z filmami między innymi z Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Chorwacji, Szwajcarii i Belgii. W imieniu reżysera nagrodę odebrał grający w filmie Krzysztof Globisz.


W filmie możemy zobaczyć również Zbigniewa Zamachowskiego, Pawła Królikowskiego, Tomasza Sapryka, Sławomira Orzechowskiego, Cezarego Kosińskiego i młodych aktorów – Janka Rotowskiego i Natana Czyżewskiego.

 

„Gabriel” to opowieść o dwunastoletnim Tomku, który po śmierci matki mieszka z dziadkami. Tęskni za ojcem, którego nie widział od lat, nie potrafi znaleźć wspólnego języka z rówieśnikami, jego jedynym przyjacielem jest mechanik samochodowy, a największą pasją wyścigi gokartowe. Pewnego dnia Tomek postanawia uciec z domu dziadków i wyruszyć na poszukiwanie ojca. Już na początku wpada w poważne tarapaty, w których towarzyszy mu nowo poznany tajemniczy kolega, Gabriel. Chłopcy zaprzyjaźniają się i wspólnie przebywają podróż, która zmieni życie nie tylko Tomka.

 

„Gabriel” został doceniony na wielu festiwalach międzynarodowych: między innymi dwukrotnie w Indiach – zdobył główną nagrodę dla najlepszego filmu na festiwalu w Bangalore i specjalne wyróżnienie w New Delhi. Otrzymał również Nagrodę Publiczności na festiwalu Green Bay w USA, cztery nagrody na międzynarodowym festiwalu Cinerockom w Malibu, Nagrodę Specjalną Jury na  Festiwalu Filmowym Schlingel w Niemczech. Film pokazywany będzie także podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w ramach projektu „Gdynia dzieciom”, prezentowany też będzie w selekcji oficjalnej na festiwalach w Nowym Jorku, Brukseli, oraz na projekcjach dla Polonii w  Stanach Zjednoczonych.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...