Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.07.2014 A A A
Cała prawda o największych legendach muzyki
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Czy członkowie Led Zeppelin podpisali cyrograf z diabłem? Kto zabił Kurta Cobaina? Czy Jimi Hendrix nasączał swoją opaskę na głowę LSD? Odpowiedzi szukają Gary Graff i Daniel Durchholz, którzy zbadali plotki, półprawdy i pomówienia na temat sławnych muzyków rockowych. Książka „Mity Rock and Rolla. Cała prawda o najsłynniejszych (i okrytych niesławą) wyskokach największych gwiazd rocka” ukazała się 2 lipca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Rock and Roll to nie tylko gatunek muzyki, ale też niezwykła kultura, która obrosła wielkimi mitami. W niektórych plotkach tkwi ziarno prawdy, choć często są one zniekształcone i podkoloryzowane. Większość z nich to po prostu kłamstwa, które powtarzano tak często, że zapuściły korzenie w zbiorowej świadomości i na stałe zagościły w popkulturze. Dziennikarze muzyczni Gary Graff i Daniel Durchholz rozbierają rockandrollowe legendy na czynniki pierwsze, ujawniając mitotwórcze mechanizmy rządzące światem muzycznej plotki. W tym celu dotarli do źródeł każdej pogłoski – często do samych słynnych bohaterów.

 

„Mity Rock and Rolla” to pięćdziesiąt siedem opowieści dotyczących różnych wykonawców i tematów. Fani The Beatles dowiedzą się, czy zespół naprawdę wypalił jointa w pałacu Buckingham, czy jedna z piosenek mówi o LSD i czy Paul McCartney zginął na chwilę w 1969 r. Graff i Durcholz dociekają, czy Robert Johnson, Zeppelini, Marylin Manson i członkowie KISS mają coś wspólnego z szatanem oraz czy Jim Morrison, Elvis Presley i Tupac tak naprawdę żyją. Oprócz tego autorzy biorą na warsztat mity kulinarne (Alice Cooper spożywający żywe kurczaki, a Ozzy Osbourne nietoperze) i medyczne (o żebrach Marylina Mansona, żołądku Roda Stewarta i operacjach plastycznych Michaela Jacksona). Badają też opowieści o seksie i perwersjach: czy Sting poznał sekret seksualnego maratonu, John Lennon sypiał z menedżerem Brianem Epsonem, czy Mick Jagger i David Bowie spędzili razem noc, a Ciara i Lady Gaga były kiedyś mężczyznami. I w końcu: czy Keith Richards wciągnął kreskę koki wymieszanej z prochami swojego ojca, a komiks o grupie KISS naprawdę wydrukowano krwią muzyków? Książka udziela odpowiedzi na te i wiele innych szokujących pytań.

 

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również następujące tytuły: „Klątwa rock and rolla. Gwiazdy, które odeszły za wcześnie” Michele Primi oraz „Legendarne przeboje rocka” Nathana Bracketta.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...