Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.07.2014 A A A
Wielki finał 5. edycji Brave Kids!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Gruzińskie tańce w rytmie afrykańskich bębnów, a może młodzi Nepalczycy wykonujący capoeirę? Wszystko to zobaczysz podczas finału Brave Kids już 11 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Przyjdź i przekonaj się, czym nas zaskoczą najodważniejsze dzieci świata.


Spektakl finałowy Brave Kids to fascynująca mozaika barw, rytmów i form ekspresji. Tylko wtedy na scenie będzie można zobaczyć tak niezwykłe połączenie różnych tradycji i kultur. Dzieci przyjechały m.in. z Maroka, Konga, Indonezji, Burundi, Brazylii czy Nepalu - to ponad 100 młodych artystów z 17 krajów.

 

– Wspólne przedstawienie tworzą młodzi artyści z odległych stron świata. Są otwarci, inspirują się i uczą wzajemnie  – mówi Karol Gołaj, producent wykonawczy Brave Kids.

 

- Z różnych tradycji muzycznych czy tańców czerpią jak z otwartej księgi. Wynikają z tego rzeczy niezwykłe i niespotykane. To będzie wyjątkowe wydarzenie!

 

Spektakl finałowy to kwintesencja Brave Kids. Tylko w czasie tego przedstawienia dzieci z Rumunii, Brazylii i Maroka mogą razem tańczyć do rytmu bębniarzy z Ugandy, akrobaci z Sankt Petersburga występować wspólnie z żonglerami z Indonezji i artystami z indyjskiej „Kolonii marionetek”, a w tradycyjnym irańskim teatrze grać dzieci z Zimbabwe czy Nepalu.

 

– Na pewno zobaczymy niezwykłą improwizację, mnóstwo entuzjazmu i radości – dodaje Karol Gołaj. – To dowód na to, jak inspirujące i twórcze mogą być spotkania tak wielu różnych kultur i tradycji. Wcale nie musimy pochodzić z tej samej kultury, żeby stworzyć coś wartościowego.

 

Młodzi artyści przebywają w Polsce od 20 czerwca. Przez pierwsze dwa tygodnie mieszkali w  domach polskich rodzin we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu i Puszczykowie koło Poznania. Brali udział w warsztatach, spektaklach, paradach, spotkaniach i improwizacjach artystycznych. Spektakl finałowy przygotowywali wspólnie przez ostatni tydzień w Krośnicach.

 

– Te dzieci mają w sobie mnóstwo energii i radość życia w czystej postaci – mówi Laryssa Kowalczyk, która jest koordynatorką rodzin przy projekcie Brave Kids, a sama gościła w tym roku dzieci z Indonezji. – Poza tym są niesamowicie utalentowane i wrażliwe. Warto zobaczyć efekt tego pięknego projektu.

 

Finał 5. Edycji Brave Kids
Teatr Polski we Wrocławiu, scena im. J. Grzegorzewskiego, ul. Zapolskiej 3
11 lipca 2014, godz. 18:00

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...