Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.07.2014 A A A
Wielki finał 5. edycji Brave Kids!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Gruzińskie tańce w rytmie afrykańskich bębnów, a może młodzi Nepalczycy wykonujący capoeirę? Wszystko to zobaczysz podczas finału Brave Kids już 11 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Przyjdź i przekonaj się, czym nas zaskoczą najodważniejsze dzieci świata.


Spektakl finałowy Brave Kids to fascynująca mozaika barw, rytmów i form ekspresji. Tylko wtedy na scenie będzie można zobaczyć tak niezwykłe połączenie różnych tradycji i kultur. Dzieci przyjechały m.in. z Maroka, Konga, Indonezji, Burundi, Brazylii czy Nepalu - to ponad 100 młodych artystów z 17 krajów.

 

– Wspólne przedstawienie tworzą młodzi artyści z odległych stron świata. Są otwarci, inspirują się i uczą wzajemnie  – mówi Karol Gołaj, producent wykonawczy Brave Kids.

 

- Z różnych tradycji muzycznych czy tańców czerpią jak z otwartej księgi. Wynikają z tego rzeczy niezwykłe i niespotykane. To będzie wyjątkowe wydarzenie!

 

Spektakl finałowy to kwintesencja Brave Kids. Tylko w czasie tego przedstawienia dzieci z Rumunii, Brazylii i Maroka mogą razem tańczyć do rytmu bębniarzy z Ugandy, akrobaci z Sankt Petersburga występować wspólnie z żonglerami z Indonezji i artystami z indyjskiej „Kolonii marionetek”, a w tradycyjnym irańskim teatrze grać dzieci z Zimbabwe czy Nepalu.

 

– Na pewno zobaczymy niezwykłą improwizację, mnóstwo entuzjazmu i radości – dodaje Karol Gołaj. – To dowód na to, jak inspirujące i twórcze mogą być spotkania tak wielu różnych kultur i tradycji. Wcale nie musimy pochodzić z tej samej kultury, żeby stworzyć coś wartościowego.

 

Młodzi artyści przebywają w Polsce od 20 czerwca. Przez pierwsze dwa tygodnie mieszkali w  domach polskich rodzin we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu i Puszczykowie koło Poznania. Brali udział w warsztatach, spektaklach, paradach, spotkaniach i improwizacjach artystycznych. Spektakl finałowy przygotowywali wspólnie przez ostatni tydzień w Krośnicach.

 

– Te dzieci mają w sobie mnóstwo energii i radość życia w czystej postaci – mówi Laryssa Kowalczyk, która jest koordynatorką rodzin przy projekcie Brave Kids, a sama gościła w tym roku dzieci z Indonezji. – Poza tym są niesamowicie utalentowane i wrażliwe. Warto zobaczyć efekt tego pięknego projektu.

 

Finał 5. Edycji Brave Kids
Teatr Polski we Wrocławiu, scena im. J. Grzegorzewskiego, ul. Zapolskiej 3
11 lipca 2014, godz. 18:00

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...