Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.07.2014 A A A
Znamy zasady XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, odbędzie się w Warszawie w dniach od 2 do 23 października 2015 roku. 1 grudnia 2014 roku upływa termin nadsyłania zgłoszeń na Konkurs. Jury składać się będzie z wybitnych muzyków polskich i zagranicznych.


O przyjęcie do Konkursu mogą ubiegać się pianiści na poziomie profesjonalnym, urodzeni w latach 1985-1999, którzy zgłoszą się w terminie do 1 grudnia br., dostarczając m.in. rejestrację swojej interpretacji programu obowiązującego w 1. etapie Konkursu. Na podstawie nagrań oraz informacji dostarczonych w zgłoszeniu, przy udziale specjalnie powołanej komisji, odbędzie się kwalifikacja do przesłuchań eliminacji. Laureaci dwóch pierwszych nagród wybranych konkursów pianistycznych, o których mowa w regulaminie, mogą zostać przyjęci do Konkursu z pominięciem eliminacji. Wśród konkursów pozwalających na zakwalifikowanie się do XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, który odbędzie się w Warszawie w dniach 31 stycznie – 8 lutego 2015 roku.

 

Zgodnie z tradycją program Konkursu obejmuje wyłącznie utwory Fryderyka Chopina, na podstawie tekstu dowolnego wydania dzieł kompozytora (zaleca się tekst zawarty w Wydaniu Narodowym Dzieł Fryderyka Chopina pod red. prof. Jana Ekiera).

 

ELIMINACJE (13-24 kwietnia)Komisja zakwalifikuje do Eliminacji 160 uczestników. Lista osób przyjętych zostanie podana do informacji publicznej do 9 marca 2015 roku, a harmonogram występów – do 18 marca 2015 roku. Przesłuchania eliminacji będą odbywać się publicznie, a ich uczestnicy są zobowiązani do wykonania programu z pamięci.

 

KONKURS (2–13 października)Do udziału w Konkursie zostanie dopuszczonych 80 uczestników, a lista osób zakwalifikowanych zostanie ogłoszona nie później niż 25 kwietnia. Konkurs składa się z trzech etapów oraz finału. Szczegółowy wykaz utworów, które są obowiązkowe w poszczególnych etapach, dostępny jest w regulaminie konkursu. W finale należy wykonać jeden z 
koncertów: e-moll op. 11 lub f-moll op. 21.

 

NAGRODYDla sześciorga najwyżej ocenionych uczestników finału przewidziano następujące nagrody główne:

– I nagroda: 30 000 € i złoty medal

– II nagroda: 25 000 € i srebrny medal

– III nagroda: 20 000 € i brązowy medal

– IV nagroda: 15 000 €

– V nagroda: 10 000 €

– VI nagroda: 7 000 €

 

Zdobywcom nagród głównych przysługuje tytuł Laureata XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka 
Chopina.

 

Niezależnie od wyżej wymienionych nagród przewiduje się nagrody specjalne:

– za najlepsze wykonanie poloneza: 3000 €

– za najlepsze wykonanie mazurków: 3000 €

– za najlepsze wykonanie koncertu: 3000 €

– za najlepsze wykonanie sonaty: 3000 €

oraz wyróżnienia i nagrody pozaregulaminowe.

 

Szczegółowy regulamin Konkursu jest dostępny na stronie: www.konkurs.chopin.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...