Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.07.2014 A A A
Wystawa The Good City – miasto przyjazne rowerzystom
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Podwórko przy ul. Piotrkowskiej 89 w Łodzi zamieniło się w królestwo rowerów za sprawą wystawy The Good City przedstawiającej historię rowerowej Kopenhagi. Wystawa, której towarzyszą dodatkowe wydarzenia, potrwa do 20 sierpnia br., a jej organizatorem jest Fabryka Biznesu, inwestor Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi. Co nam daje jazda na rowerze? Co daje rower całemu społeczeństwu? Jak wygląda i funkcjonuje miasto, w którym dobrze się żyje? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć oglądając wystawę The Good City, pokazywaną dzięki Ambasadzie Królestwa Danii.


The Good City prezentuje miasto najbardziej przyjazne dla posiadaczy rowerów, czyli Kopenhagę. Stolicy Danii bliska jest idea zrównoważonego rozwoju i ekologicznego podejścia do życia, dlatego dzięki wystawie możemy zobaczyć jakie korzyści dla środowiska, przestrzeni miejskiej, ekonomii oraz dla samych mieszkańców przynosi przemieszczanie się po mieście rowerem. Wystawa pokazuje również jakie cele na przyszłość musi wyznaczyć każde miasto, aby żyło się w nim lepiej.

 

„To ma niezaprzeczalnie duży wpływ na rozwój miasta i poprawę jakości życia, co widać na przykładzie Kopenhagi. Jest to kierunek, w którym według mnie należy zmierzać. W przypadku Łodzi stopniowo zachodzą pozytywne zmiany w podejściu do rowerzystów i infrastruktury rowerowej.  Np. budowane przez nas Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja będzie posiadało zgodnie z tą ideą m.in. zadaszony parking dla rowerów, a wokół samego centrum znajdą się ścieżki rowerowe. ” – mówi Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu, inwestora budowanego Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi.

 

Na podwórku przy ul. Piotrkowskiej 89 w Łodzi do 20 sierpnia br. zorganizowane zostaną dodatkowe rowerowe eventy, m.in. już 10 lipca zostanie zorganizowany pokaz rowerów elektrycznych, a w kolejnych tygodniach prezentowane będą inne nietypowe rowery, jak cruisery, choppery, czy ostre koła.

 

Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u Piotrkowska 89: https://pl-pl.facebook.com/piotrkowska89.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dziesiąta - jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Biennale Fotografii
10 edycji Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Krosno. Miasto ...
GOMBROWICZ PÓŁWIECZNY NA PLAKACIE
Ogłoszone zostały wyniki konkursu na plakat „Gombrowicz półwieczny”. ...
Wielkie Święto Szlaku TeH2O w Bydgoszczy
Tehofest 2019 to piąta edycja Święta Szlaku Wody, Przemysłu ...
WYSTAWA: „Baon Stołeczny w obronie Warszawy w 1939 roku”
Muzeum Niepodległości w Warszawie przygotowało wyjątkową ...