Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.07.2014 A A A
Więcej niż capoeira. Niesamowicie energetyczny spektakl!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Czy sztukę walki można połączyć z opowieścią? W ramach tegorocznego Brave Festival grupa Balega przedstawi randai – fascynującą tradycję z Sumatry Zachodniej. To będzie niezwykłe widowisko, pełne rytmu i energii. Bilety w sprzedaży.


Tancerze randai wciągają widza w dynamiczną, pełną napięcia, a jednocześnie płynną opowieść. Do pewnego stopnia przypomina to brazylijską capoeirę albo taniec haka, wykonywany przez nowozelandzkich rugbistów. Randai nie jest jednak tylko tańcem wojowników. To tradycyjny teatr ludowy z Indonezji.

 

– Randai stanowi kwintesencję kultury Minangkabau z gór Sumatry Zachodniej – mówi Marek Mieleszko, dyrektor wykonawczy Brave Festival. – Łączy w sobie muzykę, śpiew, recytację oraz lokalną odmianę malajskiej sztuki walki silatu. Od artystów wymaga niezwykłego skupienia, wszechstronności i nieustannego doskonalenia swoich umiejętności.

 

Grupa Balega zaprezentuje w ramach Brave Festival niesamowicie energetyczny spektakl. Wrażenie robi sprawność fizyczna tancerzy, a inscenizacje walki, połączone z rytmem i tradycyjną muzyką, mocno pobudzają wyobraźnię. Charakterystyczne dla randai jest także to, że tancerze wykorzystują jako instrumenty swoje ciała, a na specjalnie uszytych spodniach grają niczym na bębnach.

 

Zobacz jeden z najbardziej pasjonujących spektakli Brave Festival! Balega na Brave Festival:
13.07.2014, godz. 20:30 – CeTA: Studio Filmowe im. Zbyszka Cybulskiego
14.07.2014, godz. 17:00 – Rynek (pokaz specjalny)
15.07.2014, godz. 20:30 – CeTA: Studio Filmowe im. Zbyszka Cybulskiego
Bilety: 40 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...