Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.07.2014 A A A
RUSZA LETNI CYKL KONCERTÓW KLASYKA NA WYSPIE
INFORMACJA PRASOWA
Kwartet smyczkowy Evviva l’arte! Fot.: M. Prońko. Źródło: materiał prasowy

Od 13 lipca rusza pierwsza edycja letniego cyklu koncertów Klasyka na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Organizatorzy stawiają na lekkość i jasny przekaz- program dobrano w taki sposób, aby był interesujący dla grona odbiorców w każdym wieku.


Dźwięki muzyki klasycznej, jazzowej i dawnej wypełnią na co dzień kojarzącą się z innym klimatem przestrzeń sceny na Wyspie Słodowej. Koncerty odbywające się każdej niedzieli wakacji o 16.30 stanowi okazję do posłuchania muzyki w niepowtarzalnej atmosferze najsłynniejszej z wysp Wrocławia. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

 

Muzyka klasyczna już dawno wyszła z gmachów oper i filharmonii. Cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem plenerowe superprodukcje Opery Wrocławskiej są tego najlepszym dowodem. Organizatorzy „Klasyki na Wyspie” zaproponowali wakacyjną, cykliczną formę lekkich koncertów o zróżnicowanej tematyce- tanga, przeboje muzyki filmowej, jazzu, poezji śpiewanej... Wszystko wykonywane na instrumentach bez pomocy elektroniki, jedynie niezbędne nagłośnienie. Wykonawcy koncertów to artyści, którzy mają za sobą kilkanaście, czasem nawet dwadzieścia kilka lat praktyki grania na instrumencie, co gwarantuje wysoką jakość przedstawianej muzyki.

 

- Naszym celem jest stworzenie festiwalu dla szerokiej publiczności - mówi Dominik Mas, koordynator Klasyki na wyspie. - Chcemy, żeby osoby które przyjdą posłuchać muzyki spędziły miło czas z przyjaciółmi i rodziną. Program jest na tyle zróżnicowany, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Wierzymy, że muzyka jest dla wszystkich, starszych i młodszych i pod takim kątem planowaliśmy koncerty. Ważne miejsce wśród słuczaczy „Muzycznych popołudni” stanowią dzieci oraz ich rodzice i dziadkowie. Pewnym eksperymentem będzie  koncert dla dziadków z wnukami, który odbędzie się 27 lipca. Na tych koncertach pierwsza część programu przeznaczona będzie dla dzieci, a druga dla starszych.

 

Pierwszym koncertem będzie występ kwartetu smyczkowego Evviva l'arte!, który zaprezentuje popularne melodie z bajek dla najmłodszych i ogniste tanga dla ich opiekunów. W późniejszym czasie usłyszymy m.in. DomasVoyo - duet gitarowy, trio dęte czy duet jazzowo-poetycki Sapphire.

 

Koncerty ruszają 13 lipca na scenie Wyspy Słodowej, będą odbywały się cyklicznie co niedzielę o godzinie 16.30.

 

Koncerty odbywają się przy wsparciu Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego we Wrocławiu. Dodatkowe informacje na stronie www.wyspa.wroclaw.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...