Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.07.2014 A A A
Każdy człowiek ma dwie twarze
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Co zrobić, kiedy ojciec dziecka unika wszelkiej odpowiedzialności, nie chce płacić alimentów i ucieka za granicę? Jak poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami i odnaleźć szczęście w życiu? Powieść Marty Zawadki pt. „Proces” ukaże się 16 lipca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Moja książka to opowieść o przyjaźni, miłości do ludzi i zwierząt, szacunku i tolerancji dla innych. Nie miałam wątpliwości, że  powinnam ją napisać. Być może jej lektura pomoże komuś w wyjaśnieniu zawiłości proceduralnych przy odzyskiwaniu alimentów we Francji.

 

- Mam nadzieję, że tak, że dla wielu będzie wsparciem i przykładem, iż mimo mnożących się po drodze problemów są one do przezwyciężania – mówi Marta Zawadka.

 

Marta, bohaterka książki, jest zwykłą dziewczyną. Ciepło wspomina swoje dzieciństwo, czasy szkoły podstawowej, lekcje francuskiego, studia i wyjazd do Paryża. Jednak jej życie pełne jest różnych perypetii i niespodziewanych komplikacji. Zakochuje się w przystojnym mężczyźnie i planuje z nim ślub, ale wszystko pęka jak bańka mydlana, gdy ten wyznaje, że jest gejem. Aby zapomnieć o miłosnym zawodzie, dziewczyna rzuca się w wir pracy, podróży i spotkań z przyjaciółmi. Gdy prawie już czterdziestoletnia Marta poznaje fascynującego  Charlesa i wdaje się z nim w gorący romans, jej życie ponownie nabiera barw. Jednak gdy bohaterka zachodzi w ciążę, kochanek pokazuje swoją prawdziwą twarz i proponuje jej aborcję.

 

Po narodzinach dziecka, „tatuś” – jak nazywa go Marta – odcina się od rodziny. Związany z inną kobietą, nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności, chwilami zachowuje się jak szaleniec. Bohaterka sama wychowuje dziecko i samotnie stawia czoła wszelkim trudnościom. W końcu postanawia zawalczyć o sprawiedliwość i składa pozew o alimenty. Jednak proces okazuje się być bardzo żmudny i wyczerpujący, gdyż Charles kłamie, manipuluje, a nawet ucieka za granicę…

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
8000 zimą
Zimowe wspinanie w Himalajach to sztuka cierpienia, powiedział ...
Znamy nominacje do Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności 2022
Anja Golob (Słowenia), Kateryna Kałytko (Ukraina), Marianna ...
Nowy, kolejny tytuł z sagi „Plan Agaty”
Nazywana polską Bridget Jones, znana z książek „Postawić ...
Miesiąc w Vence dla debiutanta
Można już zgłaszać książki do szóstej edycji Nagrody Literackiej ...