Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.07.2014 A A A
Każdy człowiek ma dwie twarze
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Co zrobić, kiedy ojciec dziecka unika wszelkiej odpowiedzialności, nie chce płacić alimentów i ucieka za granicę? Jak poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami i odnaleźć szczęście w życiu? Powieść Marty Zawadki pt. „Proces” ukaże się 16 lipca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Moja książka to opowieść o przyjaźni, miłości do ludzi i zwierząt, szacunku i tolerancji dla innych. Nie miałam wątpliwości, że  powinnam ją napisać. Być może jej lektura pomoże komuś w wyjaśnieniu zawiłości proceduralnych przy odzyskiwaniu alimentów we Francji.

 

- Mam nadzieję, że tak, że dla wielu będzie wsparciem i przykładem, iż mimo mnożących się po drodze problemów są one do przezwyciężania – mówi Marta Zawadka.

 

Marta, bohaterka książki, jest zwykłą dziewczyną. Ciepło wspomina swoje dzieciństwo, czasy szkoły podstawowej, lekcje francuskiego, studia i wyjazd do Paryża. Jednak jej życie pełne jest różnych perypetii i niespodziewanych komplikacji. Zakochuje się w przystojnym mężczyźnie i planuje z nim ślub, ale wszystko pęka jak bańka mydlana, gdy ten wyznaje, że jest gejem. Aby zapomnieć o miłosnym zawodzie, dziewczyna rzuca się w wir pracy, podróży i spotkań z przyjaciółmi. Gdy prawie już czterdziestoletnia Marta poznaje fascynującego  Charlesa i wdaje się z nim w gorący romans, jej życie ponownie nabiera barw. Jednak gdy bohaterka zachodzi w ciążę, kochanek pokazuje swoją prawdziwą twarz i proponuje jej aborcję.

 

Po narodzinach dziecka, „tatuś” – jak nazywa go Marta – odcina się od rodziny. Związany z inną kobietą, nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności, chwilami zachowuje się jak szaleniec. Bohaterka sama wychowuje dziecko i samotnie stawia czoła wszelkim trudnościom. W końcu postanawia zawalczyć o sprawiedliwość i składa pozew o alimenty. Jednak proces okazuje się być bardzo żmudny i wyczerpujący, gdyż Charles kłamie, manipuluje, a nawet ucieka za granicę…

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...