Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.07.2014 A A A
Prace Piotra Zbierskiego w Kehrer Gallery w Berlinie
INFORMACJA PRASOWA
Projekt "Love has to be reinvented" był prezentowany przez Leica Gallery Warszawa w 2013 podczas Kraków Photo Fringe. Źródło: materiał prasowy

Prace Piotra Zbierskiego zostaną zaprezentowane w Kehrer Gallery w Berlinie. Projekt "Love has to be reinvented" otworzy cykl "Prime 21", który galeria dedykuje młodym twórcom odnoszącym sukcesy w dziedzinie fotografii. W najbliższą sobotę, 19 lipca, odbędzie się wernisaż wystawy.


Piotr Zbierski (ur. 1987) ukończył Fotografię na PWSTiTV w Łodzi. Jego cykl „Pass by me” był nominowany do Deutsche Börse Photography Prize i został zauważony w wielu innych konkursach ( Les Nuits Photographigues, Terry O'Neill Awards). Wystawiał w Polsce i za granicą, m.in. na festiwalu w Arles w 2012 oraz na Photokina 2012. W 2012 zdobył prestiżową nagrodę Leica Oskar Barnack Award w kategorii Newcomer, a w 2014 został stypendystą Ministra Kultury. Artysta na rynku fotografii kolekcjonerskiej reprezentowany jest przez Leica Gallery Warszawa.

 

Seria „Love has to be reinvented” jest zdominowana przez pełne napięcia i emocji szorstkie obrazy. Potrzeba samotności i potrzeba spotykania innych jest tematem tych zdjęć. Zbierski w momentalny i ulotny sposób zapisuje sytuację, osiąga kulminację emocji, przy czym zostawia wszelkie techniczne kwestie poza meritum. Dzięki temu obcujemy z przyłapanym podmiotem, w całej swojej prawdzie i niepowtarzalności.

Joanna Kinowska

 

Piotr Zbierski: Wybrałem fotografię, bo pozwala mi ona zbliżyć się do ludzi. Fotografia to jedyne medium, które przez swoją bezpośredniość pozwala mi ujawnić istnienie imaginacji w realnym świecie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Kłamstwo Wirus Cywilizacji
W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości ...
Klasycy w stolicy – zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności!
Kantor, Tarasin, Niesiołowski, Stryjeńska – te oraz inne ...
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy ...
Zobacz najmniejszą na świecie „Grę o tron”
Takiej „Gry o tron” jeszcze nie widzieliście. Zamiast potężnych ...