Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.07.2014 A A A
„Pod płonącym niebem” od dziś w księgarniach
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Mieszkańcy małego australijskiego miasteczka wiodą spokojne życie. Do czasu gdy w Marree przypadkowo pojawia się dziewiętnastoletnia, rozpieszczona przez rodziców Europejka. Zarówno dla tubylców, jak i dla dziewczyny, będzie to prawdziwalekcja tolerancji i zrozumienia. Powieść „Pod płonącym niebem” Elizabeth Haran już dziś trafi do rąk polskich czytelników.


Arabella Fitzherbert jest młodą i niezwykle kapryśną Angielką. Ponieważ cierpi na zapalenie oskrzeli, jej rodzice podejmują decyzję o przeprowadzce do Australii, której suchy klimat ma pomóc dziewczynie w powrocie do zdrowia. Podczas postoju pociągu Arabella opuszcza na chwilę wagon. Nikt nie zauważa jej nieobecności i pociąg odjeżdża bez niej. Samotna na pustkowiu, traci nadzieję na ratunek. Ten jednak przychodzi z najmniej spodziewanej strony. Dziewiętnastolatce pomagają mieszkańcy pobliskiego miasteczka, Marree. Wdzięczność za uratowanie życia szybko przeradza się w niechęć i oburzenie. Przywykła do luksusów Arabella nie potrafi przystosować się do surowych i prymitywnych warunków życia. Nie ma jednak wyboru, wszystko wskazuje na to, że nie uda jej się szybko stąd wydostać. Czy Arabella będzie umiała wznieść się ponad swoje uprzedzenia, pokonać niechęć i zjednać sobie mieszkańców miasteczka? Jak zareaguje na nowe, budzące się w niej uczucie wobec jednego z mieszkańców Marree?

 

Powieść Elizabeth Haran to pełna dramatyzmu historia młodej dziewczyny, która na obcej i spalonej słońcem ziemi zmuszona jest pokonać głęboko zakorzenione uprzedzenia. Pozornie okrutny los sprawił, iż będzie miała szansę dowieść, że w gruncie rzeczy jest dobrą i wartościową osobą. „Pod płonącym niebem” to przejmująca opowieść o potrzebie wzajemnego szacunku, tolerancji i sile uczuć.

 

Elizabeth Haran – pochodząca z Rodezji australijska autorka czternastu powieści obyczajowych, których akcja dzieje się w egzotycznych australijskich plenerach. Jej książki zostały przetłumaczone m.in. na niemiecki, hiszpański, rosyjski i czeski, a w samych Niemczech rozeszły się w ponad półtoramilionowym nakładzie. Na polskim rynku do tej pory ukazała się powieść „Szept wiatru”, a na jesień wydawnictwo Akurat zapowiedziało wydanie książki „Rzeka przeznaczenia”.

 

Przekład: Joanna Grabarek

Wydawnictwo: Akurat

Premiera: 16 lipca 2014

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...