Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.07.2014 A A A
„Pod płonącym niebem” od dziś w księgarniach
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Mieszkańcy małego australijskiego miasteczka wiodą spokojne życie. Do czasu gdy w Marree przypadkowo pojawia się dziewiętnastoletnia, rozpieszczona przez rodziców Europejka. Zarówno dla tubylców, jak i dla dziewczyny, będzie to prawdziwalekcja tolerancji i zrozumienia. Powieść „Pod płonącym niebem” Elizabeth Haran już dziś trafi do rąk polskich czytelników.


Arabella Fitzherbert jest młodą i niezwykle kapryśną Angielką. Ponieważ cierpi na zapalenie oskrzeli, jej rodzice podejmują decyzję o przeprowadzce do Australii, której suchy klimat ma pomóc dziewczynie w powrocie do zdrowia. Podczas postoju pociągu Arabella opuszcza na chwilę wagon. Nikt nie zauważa jej nieobecności i pociąg odjeżdża bez niej. Samotna na pustkowiu, traci nadzieję na ratunek. Ten jednak przychodzi z najmniej spodziewanej strony. Dziewiętnastolatce pomagają mieszkańcy pobliskiego miasteczka, Marree. Wdzięczność za uratowanie życia szybko przeradza się w niechęć i oburzenie. Przywykła do luksusów Arabella nie potrafi przystosować się do surowych i prymitywnych warunków życia. Nie ma jednak wyboru, wszystko wskazuje na to, że nie uda jej się szybko stąd wydostać. Czy Arabella będzie umiała wznieść się ponad swoje uprzedzenia, pokonać niechęć i zjednać sobie mieszkańców miasteczka? Jak zareaguje na nowe, budzące się w niej uczucie wobec jednego z mieszkańców Marree?

 

Powieść Elizabeth Haran to pełna dramatyzmu historia młodej dziewczyny, która na obcej i spalonej słońcem ziemi zmuszona jest pokonać głęboko zakorzenione uprzedzenia. Pozornie okrutny los sprawił, iż będzie miała szansę dowieść, że w gruncie rzeczy jest dobrą i wartościową osobą. „Pod płonącym niebem” to przejmująca opowieść o potrzebie wzajemnego szacunku, tolerancji i sile uczuć.

 

Elizabeth Haran – pochodząca z Rodezji australijska autorka czternastu powieści obyczajowych, których akcja dzieje się w egzotycznych australijskich plenerach. Jej książki zostały przetłumaczone m.in. na niemiecki, hiszpański, rosyjski i czeski, a w samych Niemczech rozeszły się w ponad półtoramilionowym nakładzie. Na polskim rynku do tej pory ukazała się powieść „Szept wiatru”, a na jesień wydawnictwo Akurat zapowiedziało wydanie książki „Rzeka przeznaczenia”.

 

Przekład: Joanna Grabarek

Wydawnictwo: Akurat

Premiera: 16 lipca 2014

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...