Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.07.2014 A A A
FINAŁOWY WEEKEND STREFA CISZY ROYAL ŁAZIENKI MUSIC FESTIVAL
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Już 19 i 20 lipca w Muzeum Łazienki Królewskie odbędą się ostatnie koncerty i wydarzenia edukacyjne w ramach Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival. Tematem przewodnim finałowego weekendu będzie „Taniec”. Ogrody letniej rezydencji Stanisława Augusta będą rozbrzmiewać muzyką w wykonaniu znakomitych zespołów: orkiestry barokowej Arte dei Suonatori, zespołu „Polonezy” pod kierownictwem Marcina Maseckiego oraz Orkiestry Dętej OSP Nadarzyn.


Wszystkich miłośników muzyki i tańca zapraszamy do wspólnego poloneza, którego prowadzi Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI im. Zofii Solarzowej. Dzieci zachęcamy do udziału w muzyczno-tanecznych warsztatach z cyklu Małe Rezydencje Artystyczne oraz wsłuchania się w taneczne rytmy Koncertów dla Melomaluszków.

 

19 lipca o godzinie 19:00 w Teatrze Stanisławowskim wystąpi najlepsza polska Orkiestra barokowa Arte dei Suonatori, która, specjalnie na zamówienie festiwalu Strefa Ciszy, wykona znakomity program bachowski – trzy Koncerty brandenburskie oraz Suitę orkiestrową h-moll. Z kolei o godzinie 20:30 w Amfiteatrze będzie można wysłuchać żywiołowego i widowiskowego koncertu Orkiestry Dętej OSP Nadarzyn, która jest uważana za jedną z najlepszych orkiestr dętych w Europie. W niedzielę o godzinie 19:00 zapraszamy do Amfiteatru na „Polonezy” – projekt Marcina Maseckiego. Utwory laureata Paszportu „Polityki” wykona orkiestra dęta pod kierownictwem kompozytora.

 

Podczas ostatniego weekendu festiwalowego na scenach plenerowych odbędą się koncerty znakomitych młodych artystów. W sobotę i niedzielę w godzinach 13:00, 14:00 i 15:00 żywiołowe tańce z różnych zakątków świata zaprezentuje Trio gitarowe w składzie: Jacek Potasiński, Andrzej Olewiński i Aleksander Wilgos, a także duet akordeonowy Harmonium Duo w składzie: Hubert Giziewski i Jędrzej Jarocki. W sobotę i niedzielę w godzinach 12:00, 14:00 i 16:00 zapraszamy na koncert puzonowego zespołu Trombastic, który przedstawi program pełen tanecznych rytmów – od renesansu i baroku po jazz, tango i inne tańce XX wieku.

 

Jedną z największych atrakcji finałowego weekendu Festiwalu będzie sobotni happening – „Taniec”. 19 lipca w godzinach 13:00-14:00 zapraszamy wszystkich Gości do przejścia tanecznym krokiem przez Łazienki Królewskie w rytm poloneza - najbardziej polskiego z polskich tańców. Happening będzie miał początek na Alei Chińskiej a zakończy się na tarasie przed Pałacem na Wyspie. Z kolei najmłodsi będą mieli okazję wsłuchać się w polskie melodie i poznać podstawowe kroki taneczne podczas Koncertów dla Melomaluszków, które odbędą się w sobotę i niedzielę o godzinie 10:00, 11:00 i 12:00. Koncerty poprowadzi Ludowy Zespół Artystyczny PROMINI im. Zofii Solarzowej.

 

Ostatni weekend Festiwalu będzie bogaty w działania edukacyjne dla dorosłych, dzieci i rodzin. W sobotę o godzinie 11:00 zapraszamy wszystkie przyszłe mamy do Strefy leżakowania przy Starej Kordegardzie na Muzyczne 9 miesięcy, czyli ćwiczenia dla kobiet w ciąży przy dźwiękach natury. Rodziny z dziećmi zapraszamy w sobotę o godzinie 12:00 do Pawilonu przy Podchorążówce na literacko – cukiernicze zajęcia z cyklu Muzyczne Książeczki, podczas których dzieci dowiedzą się, co słodkości mają wspólnego z muzyką. Z kolei w niedzielę o godzinie 11:00 odbędą się warsztaty taneczno-ruchowe z cyklu Małe Rezydencje Artystyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Spotkania muzyczne na leżakach z Janem Popisem – w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 Jan Popis będzie opowiadał o motywach tańca w muzyce.

 

Bilety na wybrane koncerty do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie oraz salonach EMPIK i na portalu eBilet.pl

 

Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Festiwalu jest Mecenas Muzeum Łazienki Królewskie - PZU. Organizatorzy: Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich oraz Fundacja Ogrody Muzyczne. Partnerzy: eBilet.pl oraz Hotel Belwederski Warszawa. Patronat medialny: magazyn Presto. Prosto o muzyce klasycznej, portal Koncertomania.pl oraz Polskie Radio RDC.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bogusław Linda w zwiastunie teledysku O.S.T.R. i Sebastiana Fabijańskiego!
Najpopularniejszy polski raper i legenda polskiego kina w jednym ...
Beata Szałwińska wydaje nową płytę
Beata Szałwińska, polska pianistka z Luxemburga wydaje w grudniu ...
Radio Azja już za tydzień!
Festiwal Radio Azja zbliża się wielkimi krokami! Już za tydzień, ...
Alicja Węgorzewska z prestiżową amerykańską nagrodą Callas Tribute Prize!
Alicja Węgorzewska z prestiżową amerykańską nagrodą Callas ...