Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.07.2014 A A A
FINAŁOWY WEEKEND STREFA CISZY ROYAL ŁAZIENKI MUSIC FESTIVAL
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Już 19 i 20 lipca w Muzeum Łazienki Królewskie odbędą się ostatnie koncerty i wydarzenia edukacyjne w ramach Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival. Tematem przewodnim finałowego weekendu będzie „Taniec”. Ogrody letniej rezydencji Stanisława Augusta będą rozbrzmiewać muzyką w wykonaniu znakomitych zespołów: orkiestry barokowej Arte dei Suonatori, zespołu „Polonezy” pod kierownictwem Marcina Maseckiego oraz Orkiestry Dętej OSP Nadarzyn.


Wszystkich miłośników muzyki i tańca zapraszamy do wspólnego poloneza, którego prowadzi Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI im. Zofii Solarzowej. Dzieci zachęcamy do udziału w muzyczno-tanecznych warsztatach z cyklu Małe Rezydencje Artystyczne oraz wsłuchania się w taneczne rytmy Koncertów dla Melomaluszków.

 

19 lipca o godzinie 19:00 w Teatrze Stanisławowskim wystąpi najlepsza polska Orkiestra barokowa Arte dei Suonatori, która, specjalnie na zamówienie festiwalu Strefa Ciszy, wykona znakomity program bachowski – trzy Koncerty brandenburskie oraz Suitę orkiestrową h-moll. Z kolei o godzinie 20:30 w Amfiteatrze będzie można wysłuchać żywiołowego i widowiskowego koncertu Orkiestry Dętej OSP Nadarzyn, która jest uważana za jedną z najlepszych orkiestr dętych w Europie. W niedzielę o godzinie 19:00 zapraszamy do Amfiteatru na „Polonezy” – projekt Marcina Maseckiego. Utwory laureata Paszportu „Polityki” wykona orkiestra dęta pod kierownictwem kompozytora.

 

Podczas ostatniego weekendu festiwalowego na scenach plenerowych odbędą się koncerty znakomitych młodych artystów. W sobotę i niedzielę w godzinach 13:00, 14:00 i 15:00 żywiołowe tańce z różnych zakątków świata zaprezentuje Trio gitarowe w składzie: Jacek Potasiński, Andrzej Olewiński i Aleksander Wilgos, a także duet akordeonowy Harmonium Duo w składzie: Hubert Giziewski i Jędrzej Jarocki. W sobotę i niedzielę w godzinach 12:00, 14:00 i 16:00 zapraszamy na koncert puzonowego zespołu Trombastic, który przedstawi program pełen tanecznych rytmów – od renesansu i baroku po jazz, tango i inne tańce XX wieku.

 

Jedną z największych atrakcji finałowego weekendu Festiwalu będzie sobotni happening – „Taniec”. 19 lipca w godzinach 13:00-14:00 zapraszamy wszystkich Gości do przejścia tanecznym krokiem przez Łazienki Królewskie w rytm poloneza - najbardziej polskiego z polskich tańców. Happening będzie miał początek na Alei Chińskiej a zakończy się na tarasie przed Pałacem na Wyspie. Z kolei najmłodsi będą mieli okazję wsłuchać się w polskie melodie i poznać podstawowe kroki taneczne podczas Koncertów dla Melomaluszków, które odbędą się w sobotę i niedzielę o godzinie 10:00, 11:00 i 12:00. Koncerty poprowadzi Ludowy Zespół Artystyczny PROMINI im. Zofii Solarzowej.

 

Ostatni weekend Festiwalu będzie bogaty w działania edukacyjne dla dorosłych, dzieci i rodzin. W sobotę o godzinie 11:00 zapraszamy wszystkie przyszłe mamy do Strefy leżakowania przy Starej Kordegardzie na Muzyczne 9 miesięcy, czyli ćwiczenia dla kobiet w ciąży przy dźwiękach natury. Rodziny z dziećmi zapraszamy w sobotę o godzinie 12:00 do Pawilonu przy Podchorążówce na literacko – cukiernicze zajęcia z cyklu Muzyczne Książeczki, podczas których dzieci dowiedzą się, co słodkości mają wspólnego z muzyką. Z kolei w niedzielę o godzinie 11:00 odbędą się warsztaty taneczno-ruchowe z cyklu Małe Rezydencje Artystyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Spotkania muzyczne na leżakach z Janem Popisem – w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 Jan Popis będzie opowiadał o motywach tańca w muzyce.

 

Bilety na wybrane koncerty do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie oraz salonach EMPIK i na portalu eBilet.pl

 

Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Festiwalu jest Mecenas Muzeum Łazienki Królewskie - PZU. Organizatorzy: Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich oraz Fundacja Ogrody Muzyczne. Partnerzy: eBilet.pl oraz Hotel Belwederski Warszawa. Patronat medialny: magazyn Presto. Prosto o muzyce klasycznej, portal Koncertomania.pl oraz Polskie Radio RDC.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...