Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.04.2012 A A A
HEY gwiazdą Rock May Festiwalu
Kasia Nosowska, wokalistka grypy HEY - gwiazda tegorocznego Rock May Festivalu. Fot. źródło wikipedia.pl

Zespół Hey, uznawany za jedną z najlepszych polskich kapel rockowych będzie gwiazdą tegorocznego Rock May Festiwalu, który odbędzie się już po raz jedenasty w dniach 30 kwietnia i 1 maja w Skierniewicach.


- Rock May jest festiwalem bardzo zdefiniowanym – mówi Ryszard Krasnodębski, dyrektor festiwalu. - Staramy się utrzymać festiwal w konwencji rockowej, dlatego gwiazda powinna wykonywać muzykę z zębem, muzykę w klimacie rockowym.

 

Bez wątpienia taki właśnie jest Hey z charyzmatyczną wokalistką Kasią Nosowską, który wystąpi 1 maja na zakończenie festiwalu. Dzień wcześniej (30 kwietnia) na scenie przy Młodzieżowym Centrum Kultury w Skierniewicach wystąpią lokalne formacje: Front Cut, Rollercoaster Groove, Bright Lights oraz Pwyn. Po nich zobaczymy i usłyszymy również laureat publiczności X edycji festiwalu krakowska grupa Unlumination.

 

Najważniejszą częścią programu jest jednak coroczny konkurs zespołów rockowych, który odbędzie się 1 maja. Komisja kwalifikacyjna w składzie: Andrzej Bialik, Marek Sadowski, Krzysztof Taczanowski i Marek Wiernik, po przesłuchaniu materiałów muzycznych nadesłanych przez 138 zespołów, do Skierniewic postanowiła zaprosić formacje: Basement (Będzin), Makijaż (Warszawa), NaSenNie (Dąbrowa Górnicza), Baza  1L (Zawiercie), The Sound Code (Ostrów Wielkopolski), Jolokia (Warszawa), Complane (Białystok), Thrudy (Bełchatów), Frost Commander (Warszawa), Mescalero (Wrocław), Obligated To Nothing (Białystok) oraz Nancy Regan (Warszawa).

 

Ich występy oceni jury w składzie: Marek Wiernik (Radio dla Ciebie), Wojciech Ossowski  (Polskie Radio, Program Trzeci), Jan Targowski (Polskie Radio Łódź), Paweł Jaremko (Klinika Muzyka), Andrzej Bialik (krytyk muzyczny) oraz Marek Sadowski (krytyk muzyczny). Do zdobycia jest 5000 zł. Dodatkowo „Studio Klinika Muzyki” ufundowało nagrodę o wartości 800 zł na wykonanie nagrania promocyjnego dla wybranego zespołu.

 

Oprócz gwiazdy wieczoru, wspomnianej wcześniej grupy HEY, wieczór konkursowy uświetni również koncert ubiegłorocznego laureata - zespołu [DELETED].

 

Jak co roku najwięcej obaw u organizatorów wzbudza nieprzewidywalna pogoda, od której może zależeć frekwencja na koncertach.

 

- Mamy tylko nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów. W zeszłym roku ku zaskoczeniu publiczności i organizatorów w czasie przeglądu zaczął padać śnieg na tyle mocno, że trudno było dojrzeć wykonawców na scenie – wspomina Mirosław Sumiński, szef artystyczny festiwalu.

 

Rock May Festiwal to impreza, która w Skierniewicach odbywa się od 2002 roku. Gwiazdami festiwalu do tej pory były takie zespoły, jak: Acid Drinkers, Lipali, Armia, Chylińska, Cree, KSU, TSA, Coma, RAY WILSON & STILTSKIN oraz Hunter.

 

Kulturownia.pl objęła imprezę patronatem medialnym.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...