Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.07.2014 A A A
Koncert Izy Kowalewskiej do Teatru WARSawy oraz na antenie RDC
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Już 31 lipca br. Polskie Radio RDC zaprasza na kolejne muzyczne spotkanie w ramach cyklu czwartkowych koncertów z udziałem publiczności emitowanych na antenie. Tym razem na scenie Teatru WARSawy dla słuchaczy RDC wystąpi Iza Kowalewska. Gościem specjalnym będzie Dima Gorelik. Transmisja koncertu rozpocznie się po godz. 19:00.


Iza Kowalewska to wokalistka i muzykoterapeutka. Artystka znana jest w Polsce jako współtwórczyni zespołu Muzykoterapia, ale ma na koncie wiele innych projektów. Jednym z nich jest show pod nazwą Koncert Na Ścianie. Z melodyjną muzyką inspirowaną tradycjami różnych zakątków świata i z kolorowymi strojami – naścienny performance tworzy jedyne na świecie widowisko tego typu. Wokalistka występowała gościnnie na wielu płytach m.in. takich artystów jak: FISZ, EMADE, Novika czy O.S.T.R. oraz na licznych festiwalach: Gdynia Summer Jazz Days, Jazz Jamboree, OFF Festival, Heineken Open’er Festival czy Męskie Granie. Głos Izy Kowalewskiej można usłyszeć w autopromocyjnych jinglach Polskiego Radia RDC.

 

Jesienią zeszłego roku ukazał się pierwszy solowy album Izy Kowalewskiej zatytułowany Diabeł Mi Cię Dał, a już na październik 2014 r. zapowiadany jest kolejny. Podczas koncertu w Teatrze WARSawy i na antenie RDC materiał zostanie zaprezentowany przy udziale gościa specjalnego, izraelskiego wirtuoza gitary – Dimy Gorelika.

 

Cykl czwartkowych koncertów to specjalny projekt Polskiego Radia RDC. W ubiegłym roku słuchacze zapraszani byli do Studia Muzycznego im. Agnieszki Osieckiej. Od maja br. zdarzenia nadawane są ze sceny Teatru WARSawy. Dotychczas ze swoim repertuarem wystąpiły m.in.: Natalia NATU Przybysz, Ewelina Babiarz, Renata Przemyk oraz Maria Sadowska. Koncerty transmitowane są w ramach audycji Urszuli Prussak „Piosenka jest kobietą”.

 

Zaproszenia na koncert można zdobyć na antenie RDC. Szczegółowe informacje na facebook’owej stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/913383798678128. Bilety do nabycia również w kasie Teatru WARSawy.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...