Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.07.2014 A A A
Polka i walczyk w Pomoście 511
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Beata Bieńkowska. Źródło: materiał prasowy

„Teatr na leżakach” to cykl wydarzeń w klimacie starej Warszawy według pomysłu Teatru Pijana Sypialnia i przy współpracy z letnią miejscówką Pomost 511. Spektakle przyciągnęły setki widzów. Teraz pora, by poczuć klimat dawnego miasta na własnej skórze. „Nauka tańców warszawskich” nad Wisłą już dzisiaj (29 lipca) o 20:30. Wstęp wolny.


Pod okiem choreografki Teatru Pijana Sypialnia Izabeli Massalskiej i aktorów goście Pomostu 511, nadwiślańskiej klubokawiarni, będą mieli okazję nauczyć się tańców rodem z przedmieścia. Przy akompaniamencie akordeonu nauczą się polki i walczyka. Nadwiślańską potańcówkę urozmaici również wspólne śpiewanie przedwojennych szlagierów. Sławomir Narloch, aktor i manager Teatru Pijana Sypialnia: Na pomysł zrobienia nauki tańców warszawskich wpadliśmy tworząc spektakl „Wodewil Warszawski”. W starej Warszawie ludzie spotykali się na plenerowych potańcówkach, w teatrzykach ogródkowych i tańczyli m.in. polkę i walczyka. My do tej tradycji chcemy nawiązać i przypomnieć to, co elektryzowało towarzyskie życie miasta. Zapowiada się szaleńczy wieczór, ponieważ spodziewamy się setek osób!Co trzeba przygotować? Wystarczy wziąć wygodne buty, dobry nastrój i przyjaciół! Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia. Nie obowiązują również żadne limity wiekowe. Sławomir Narloch: To wydarzenie, które cudownie łączy pokolenia. Sami się przekonacie, że po kilkunastu minutach liczyć się będzie tylko dobra zabawa! Myślę, że warto zabrać znajomych spoza Warszawy i  z zagranicy. To doskonała okazja, żeby pokazać im kawałek historii tego miasta.  Projekt „Teatr na leżakach” to inicjatywa Teatru Pijana Sypialnia, na którą odpowiedzieli twórcy Pomostu 511. – Teatr Pijana Sypialnia przyjęliśmy z otwartymi rękoma. To pierwsze takie widowisko nad Wisłą i nie mogłoby się znaleźć lepsze miejsce, niż Pomost 511 do organizacji takiego przedsięwzięcia. Zachęcamy wszystkie instytucje, ludzi kultury, twórców do współpracy z nami – mówi bosman Piotr Ivan Ivanov, założyciel Pomostu 511, reżyser, członek zarządu Fundacji Wszystko Płynie.

 

Pomost 511 – miejsce kreatywnego relaksu

 

Pomost 511 to klub mieszczący się na warszawskim Powiślu, po prawej stronie Wisły, na najpopularniejszym w stolicy letnim szlaku imprezowym. Powstał w zeszłym sezonie, lecz dopiero w tym roku ukaże swoje pełne oblicze.

 

Piaszczysta plaża, nadwiślański styl, tarasy widokowe na panoramę Wisły, najlepsze imprezy fundowane w piątki przez KOKA Fellaz, w soboty przez Piotra „Kędziora” Kędzierskiego, środy z Last Robots, kino letnie, nocne ogniska, egzotyczne drinki, wodne atrakcje: paddlebording (SUP) i wakeboarding, weekendowe targi i śniadania nad Wisłą, eventy artystyczne oraz plażowa biblioteka – to wszystko znajdzie się w tegorocznej ofercie warszawskiego klubu Pomost 511.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...