Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.07.2014 A A A
Polka i walczyk w Pomoście 511
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Beata Bieńkowska. Źródło: materiał prasowy

„Teatr na leżakach” to cykl wydarzeń w klimacie starej Warszawy według pomysłu Teatru Pijana Sypialnia i przy współpracy z letnią miejscówką Pomost 511. Spektakle przyciągnęły setki widzów. Teraz pora, by poczuć klimat dawnego miasta na własnej skórze. „Nauka tańców warszawskich” nad Wisłą już dzisiaj (29 lipca) o 20:30. Wstęp wolny.


Pod okiem choreografki Teatru Pijana Sypialnia Izabeli Massalskiej i aktorów goście Pomostu 511, nadwiślańskiej klubokawiarni, będą mieli okazję nauczyć się tańców rodem z przedmieścia. Przy akompaniamencie akordeonu nauczą się polki i walczyka. Nadwiślańską potańcówkę urozmaici również wspólne śpiewanie przedwojennych szlagierów. Sławomir Narloch, aktor i manager Teatru Pijana Sypialnia: Na pomysł zrobienia nauki tańców warszawskich wpadliśmy tworząc spektakl „Wodewil Warszawski”. W starej Warszawie ludzie spotykali się na plenerowych potańcówkach, w teatrzykach ogródkowych i tańczyli m.in. polkę i walczyka. My do tej tradycji chcemy nawiązać i przypomnieć to, co elektryzowało towarzyskie życie miasta. Zapowiada się szaleńczy wieczór, ponieważ spodziewamy się setek osób!Co trzeba przygotować? Wystarczy wziąć wygodne buty, dobry nastrój i przyjaciół! Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia. Nie obowiązują również żadne limity wiekowe. Sławomir Narloch: To wydarzenie, które cudownie łączy pokolenia. Sami się przekonacie, że po kilkunastu minutach liczyć się będzie tylko dobra zabawa! Myślę, że warto zabrać znajomych spoza Warszawy i  z zagranicy. To doskonała okazja, żeby pokazać im kawałek historii tego miasta.  Projekt „Teatr na leżakach” to inicjatywa Teatru Pijana Sypialnia, na którą odpowiedzieli twórcy Pomostu 511. – Teatr Pijana Sypialnia przyjęliśmy z otwartymi rękoma. To pierwsze takie widowisko nad Wisłą i nie mogłoby się znaleźć lepsze miejsce, niż Pomost 511 do organizacji takiego przedsięwzięcia. Zachęcamy wszystkie instytucje, ludzi kultury, twórców do współpracy z nami – mówi bosman Piotr Ivan Ivanov, założyciel Pomostu 511, reżyser, członek zarządu Fundacji Wszystko Płynie.

 

Pomost 511 – miejsce kreatywnego relaksu

 

Pomost 511 to klub mieszczący się na warszawskim Powiślu, po prawej stronie Wisły, na najpopularniejszym w stolicy letnim szlaku imprezowym. Powstał w zeszłym sezonie, lecz dopiero w tym roku ukaże swoje pełne oblicze.

 

Piaszczysta plaża, nadwiślański styl, tarasy widokowe na panoramę Wisły, najlepsze imprezy fundowane w piątki przez KOKA Fellaz, w soboty przez Piotra „Kędziora” Kędzierskiego, środy z Last Robots, kino letnie, nocne ogniska, egzotyczne drinki, wodne atrakcje: paddlebording (SUP) i wakeboarding, weekendowe targi i śniadania nad Wisłą, eventy artystyczne oraz plażowa biblioteka – to wszystko znajdzie się w tegorocznej ofercie warszawskiego klubu Pomost 511.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...