Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.08.2014 A A A
SKL Blues zwyciężył w plebiscycie Internautów Rawa Blues!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Zespół SKL Blues został wybrany Laureatem Internautów w internetowym plebiscycie festiwalu Rawa Blues. Grupa swoim występem, 11 października w katowickim Spodku otworzy tegoroczną 34-tą edycję festiwalu. W głosowaniu, które zakończyło się 31 lipca, oddano łącznie 5061 głosów, z czego aż 2410 zgromadził zwycięski SKLBlues. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Jerry’s Fingers, Fingerstyle Bob & The Blues Society, Instant Blues, The Plants, JawRaw, Cotton Wing oraz Juicy Band.


Pokonana siódemka Artystów, nie traci jeszcze swojej szansy na występ na Dużej festiwalowej Scenie. O prawo zaprezentowania się szerokiej festiwalowej publiczności, powalczą 11 października w hallu Spodka podczas konkursu publiczności organizowanego na Małej Scenie. Początek zmagań już od godz. 11. Zespoły będą występować w odwrotnej kolejności do zajętych w głosowaniu internetowym miejsc.

 

W tym roku również po raz pierwszy, akredytowani dziennikarze z grona wszystkich konkursowych zespołów, które brały udział w plebiscycie internautów wybiorą swojego Laureata , który w nagrodę otrzyma sesję nagraniową o wartości ok. 10 tys. złotych.

 

SKL Blues powstał w listopadzie 2008 r. Grupę stworzyli i grają w niej po dziś dzień: Stanisław Rubik, Wojciech Szyiński, Damian Smoliński i Witold Dominik. Aktualnie skład uzupełniają Wojciech Pachuta oraz Adrian Lewandowski. Zespół brał udział w licznych przeglądach bluesowych. Obecnie przygotowuje materiał na swój debiutancki album.

 

„Cieszymy się bardzo, jest to dla nas ogromne wyróżnienie i wyzwanie. Występ na Dużej scenie, największego festiwalu, w gronie gwiazd bluesa z kraju i ze świata przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jednocześnie to wielka odpowiedzialność, by nie zawieść tych, którzy nam zaufali, głosując na nasz zespół w plebiscycie internautów. Przyznam, że nie spodziewaliśmy się zwycięstwa i to tak zdecydowanego, zważywszy na fakt, że zespoły występujące w plebiscycie to naprawdę znakomici muzycy. Pod koniec głosowania, rozpatrując głosowanie w aspekcie matematycznego prawdopodobieństwa, uwierzyliśmy w możliwy sukces. Myślę, że sukces zawdzięczamy natychmiastowej mobilizacji i konsekwencji w głosowaniu naszych wspaniałych fanów. To zdecydowanie ich zasługa, za co z serca dziękujemy!” – tak swój sukces w internetowym plebiscycie, kilka chwil po ogłoszeniu wyników skomentował jeden z muzyków SKL Blues Witold Dominik.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
"Wilk" – nowy singiel Pawła Tura
Singiel Wilk to kolejny utwór Pawła Tura zapowiadający jego ...
Lubliner Festival — I Festiwal Kultury Żydowskiej
Lubliner Festival to projekt, którego zadaniem jest wypełnienie ...
Natalia Zastępa i Marcin Sójka w utworze "Ślady. Jak zostać gwiazdą"
Wyjątkowy duet w wyjątkowym utworze! Posłuchaj jak Natalia ...
WIRTUALNA FAMA 2020
Festiwal Fama 2020 – w jubileuszowym roku 50. edycji – z ...