Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.08.2014 A A A
SKL Blues zwyciężył w plebiscycie Internautów Rawa Blues!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Zespół SKL Blues został wybrany Laureatem Internautów w internetowym plebiscycie festiwalu Rawa Blues. Grupa swoim występem, 11 października w katowickim Spodku otworzy tegoroczną 34-tą edycję festiwalu. W głosowaniu, które zakończyło się 31 lipca, oddano łącznie 5061 głosów, z czego aż 2410 zgromadził zwycięski SKLBlues. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Jerry’s Fingers, Fingerstyle Bob & The Blues Society, Instant Blues, The Plants, JawRaw, Cotton Wing oraz Juicy Band.


Pokonana siódemka Artystów, nie traci jeszcze swojej szansy na występ na Dużej festiwalowej Scenie. O prawo zaprezentowania się szerokiej festiwalowej publiczności, powalczą 11 października w hallu Spodka podczas konkursu publiczności organizowanego na Małej Scenie. Początek zmagań już od godz. 11. Zespoły będą występować w odwrotnej kolejności do zajętych w głosowaniu internetowym miejsc.

 

W tym roku również po raz pierwszy, akredytowani dziennikarze z grona wszystkich konkursowych zespołów, które brały udział w plebiscycie internautów wybiorą swojego Laureata , który w nagrodę otrzyma sesję nagraniową o wartości ok. 10 tys. złotych.

 

SKL Blues powstał w listopadzie 2008 r. Grupę stworzyli i grają w niej po dziś dzień: Stanisław Rubik, Wojciech Szyiński, Damian Smoliński i Witold Dominik. Aktualnie skład uzupełniają Wojciech Pachuta oraz Adrian Lewandowski. Zespół brał udział w licznych przeglądach bluesowych. Obecnie przygotowuje materiał na swój debiutancki album.

 

„Cieszymy się bardzo, jest to dla nas ogromne wyróżnienie i wyzwanie. Występ na Dużej scenie, największego festiwalu, w gronie gwiazd bluesa z kraju i ze świata przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jednocześnie to wielka odpowiedzialność, by nie zawieść tych, którzy nam zaufali, głosując na nasz zespół w plebiscycie internautów. Przyznam, że nie spodziewaliśmy się zwycięstwa i to tak zdecydowanego, zważywszy na fakt, że zespoły występujące w plebiscycie to naprawdę znakomici muzycy. Pod koniec głosowania, rozpatrując głosowanie w aspekcie matematycznego prawdopodobieństwa, uwierzyliśmy w możliwy sukces. Myślę, że sukces zawdzięczamy natychmiastowej mobilizacji i konsekwencji w głosowaniu naszych wspaniałych fanów. To zdecydowanie ich zasługa, za co z serca dziękujemy!” – tak swój sukces w internetowym plebiscycie, kilka chwil po ogłoszeniu wyników skomentował jeden z muzyków SKL Blues Witold Dominik.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Kazik śpiewa o wolności i sprawiedliwości!
Legendarny polski wokalista, Kazik Staszewski, przedstawia utwór ...
SINGER JAZZ FESTIVAL
W tym roku posłuchamy Włodka Pawlika, FrancescoBruno, Liudasa ...
Kazik Staszewski autorem piosenki do filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
Legendarny artysta polskiej sceny muzycznej, Kazik Staszewski, ...
CIRYAM prezentuje "Noc" singiel i nowy klip zapowiada nadchodzący album
Grupa Ciryam zaprezentowała singiel zatytułowany "Noc". Utwór ...