Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.08.2014 A A A
Koniec lata z Kujawsko-Pomorskim Teatrem Muzycznym
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na letnie wydarzenia. Artyści pracują bez wakacyjnej przerwy, a podwoje Pałacu Dąmbskich stoją otworem dla mieszkańców i turystów. W programie przedstawienia, koncerty muzyczne i warsztaty w Toruniu, Włocławku, Bydgoszczy i Ciechocinku.


Teatr Muzyczny w Toruniu nie przerywa pracy do końca wakacji. W drugiej połowie sierpnia zobaczymy kolejne pokazy spektaklu „Siostry Parry” w reżyserii Piotra Szalszy, posłuchamy muzyki klasycznej, nie zabraknie również tanga argentyńskiego oraz poezji śpiewanej.

 

Sierpień z musicalem

13 i 14 sierpnia o godz. 19:00 artyści zapraszają do Pałacu Dąmbskich w Toruniu na ostatnie letnie pokazy musicalu „Siostry Parry”. 17 sierpnia musical obejrzeć będzie można w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku.

 

„Siostry Parry” Michaeli Ronzoni to premierowa produkcja Teatru Muzycznego. Historia dwóch żydowskich sióstr, wyruszających z galicyjskiego miasteczka do Nowego Jorku w pogoni za lepszym życiem, została ciepło przyjęta przez widownię podczas czerwcowej premiery. Muzyka swingujących lat 20-tych ubiegłego wieku, zderzona jest z przedstawieniem ciężkiego losu imigranta, którego złudzenia szybko weryfikuje rzeczywistość. Piosenki śpiewane po polsku i w jidysz przeplatają się z rewiowymi numerami angielskimi i niemieckimi. W oprawie muzycznej, oprócz muzyki rozrywkowej epoki, znalazły się również tradycyjne pieśni żydowskie. Znakomite aktorstwo i choreografia czynią to dwugodzinne spotkanie z musicalem wyjątkowym.

 

Ceny biletów: normalny 45 zł, ulgowy 35 zł.

 

Święto tanga argentyńskiego w Pałacu Dąmbskich

Wtorek 12 sierpnia upłynie pod znakiem tanga argentyńskiego. Dźwięki tanga klasycznego oraz nuevo tango popłyną z instrumentów Quinteto Rapido – krakowskiego zespołu pasjonującego się twórczością Astora Piazzoli. Artyści zapraszają na warsztaty tanga oraz występ tancerzy szkoły Jagielski Dance Project o godzinie 16. Zapisy na warsztaty odbywają się pod adresem e-mail promocja@teatrmuzyczny.torun.pl. Wieczór tanga argentyńskiego w Pałacu Dąmbskich zwieńczy koncert zespołu o godzinie 19.

 

Następnego dnia wydarzenie przenosi się do Centrum Kultury Browary B we Włocławku. Warsztaty rozpoczną się o godz. 17:00, na koncert zapraszamy o 19:00. Ostatni koncert Quinteto Rapido odbędzie się w Domu Zdrojowym w Ciechocinku 14 sierpnia o godz. 16.00.

 

Bilety na wszystkie koncerty zespołu: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł.

 

Muzyka klasyczna dla starych i młodych

W samo południe 17 sierpnia w Pałacu Dąmbskich wystąpi duet wokalno-instrumentalny Dominiki Eski (fortepian) oraz Karola Bartosińskiego (kontratenor). Koncert „Arcydzieła muzyki klasycznej w duecie i solo” realizowany jest w ramach cyklu „Niedziela dla seniora/Integracja międzypokoleniowa”. Wstęp wolny.

 

Recitale Leszka Długosza w Ciechocinku, Toruniu i Bydgoszczy

Najpiękniejsze piosenki, zabawne anegdoty i wiersze. Tego mogą spodziewać się widzowie na koncertach Leszka Długosza. Artysta związany przez wiele lat z Piwnicą pod Baranami, laureat Nagrody Artystycznej Miasta Krakowa, autor piosenek takich jak „Berlin 1913”, „Dzień w kolorze śliwkowym” wystąpi w trzech miastach naszego regionu. 22 sierpnia w Ciechocinku o godz. 19:30,  następnego dnia w Toruniu o godz. 19:00 oraz w Bydgoszczy, 24 sierpnia w ramach cyklu „Niedziela dla seniora/Integracja międzypokoleniowa” o godzinie 18:00. Bilety: 20/30 zł.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...
Koniec świata w Teatrze Słowackiego
„Zdarzyło się, że kulisy teatru zajął ogień. Na scenę ...