Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.08.2014 A A A
Polska reprezentacja fotograficzna w Nowym Jorku
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Zdjęcia w kontenerach? Nie, to nie kolejna historia o Vivian Maier. To wystawa trójki polskich artystów na największym festiwalu fotografii w Ameryce Północnej. Kacper Kowalski, Rafał Milach i Adam Pańczuk zaprezentują swoje fotografie na równie prestiżowym, co nietypowym festiwalu: w miasteczku kontenerowym z widokiem na Manhattan. Ekspozycję polskiej fotografii dopełni pokaz slajdów prac m.in. Bownika, Piotra Zbierskiego czy Kuby Dąbrowskiego.


Photoville – nowojorski festiwal fotografii – odwiedziło w zeszłym roku 58 000 widzów. W programie znalazło się 40 wystaw, 8 instalacji, 26 paneli dyskusyjnych i spotkań autorskich oraz 7 nocnych pokazów slajdów zakończonych koncertami. W tym roku organizatorzy spodziewają się 80 000 widzów na 22 kilometrach kwadratowych Brooklyn Bridge Park. Założycielem fesitwalu jest Sam Barzilay, były dyrektor New York Photo Festival. Festiwal potrwa od 18 do 28 września i odbędzie się, jak co roku, w miasteczku kontenerowym. Polska część programu nosi nazwę Photopoland i składają się na nią: ekspozycja w dwóch kontenerach oraz specjalnie przygotowana wokół kontenerów przestrzeń.

 

Rafał Milach zaprezentuje „In The Car With R”, zapis podróży po Islandii. Adam Pańczuk wystawi nagradzane na całym świecie (m.in. Best Photography Book in the 71st PoYI) „Karczeby”. Z kolei Kacper Kowalski uchyli rąbka tajemnicy i zaprezentuje najnowszą fotografię konceptualną z projektu „Waving”.

 

Wszyscy autorzy będą na miejscu i spotkają się z odwiedzającymi festiwal. W drugi dzień imprezy wezmą udział w spotkaniach autorskich oraz odbędzie się pokaz slajdów „Polish Photography”. Udział artystów w festiwalu odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Ruszyła ArtSfera MNK
17 lipca Muzeum Narodowe w Krakowie otworzyło ArtSferę MNK, ...
Wystawa Irminy Staś „Ząb w ząb”
Tytuł wystawy „Ząb w ząb” jest parafrazą dwóch sformułowań: ...
Otwarcie wystawy Gdańsk 2020
Otwarcie wystawy online Gdańsk 2020, która prezentuje 50 prac ...
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...