Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.08.2014 A A A
Premiera albumu Digit All Love – „Augusta”
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Premiera trzeciego albumu Digit All Love odbyła się wczoraj, 18 sierpnia. „Augustę” promuje teledysk do singla „Will You Dare”. Dodatkowo wrocławianie przygotowali dla swoich fanów specjalną aplikację na smartfony do pobrania za darmo.


Brzmienie Digit All Love to przestrzenna i nastrojowa muzyka klimatu, w której dużą rolę odgrywają detale. Album „Augusta” powstawał dokładnie rok. Znajduje się na nim osiem kompozycji Maćka Zakrzewskiego i Joanny Piwowar-Antosiewicz. Utwór „Will You Dare”, do którego powstał teledysk, oddaje atmosferę całej płyty.

 

Tytuł płyty został starannie przemyślany. Staraliśmy się znaleźć słowo, które będzie zrozumiałe pod wieloma szerokościami geograficznymi, a jednocześnie odda ważny okres w działalności Digit. Sierpień to miesiąc, w którym odbyła się pierwsza próba z Asią Piwowar i miesiąc wydania pierwszej płyty razem. Wraz z wydaniem Augusty zamknęliśmy konceptualny cykl i otwieramy się na kolejny, nastawiony na interakcję ze słuchaczami. – mówi Maciek Zakrzewski.

 

Zespół przygotował także niespodziankę dla swoich fanów. W dzień premiery odda do użytku aplikację w formie playera, która umożliwi legalne przesłuchiwanie singli Digit All Love. Dodatkowo, użytkownicy będą mogli skorzystać ze specjalnej platformy pozwalającej na kontakt z zespołem poprzez news feed oparty na zawartości profilu na Facbooku. Pierwsza wersja aplikacji jest dostępna tylko dla urządzeń opartych na systemie iOS, w niedalekiej przyszłości pojawi się również na Androidach.

 

Digit All Love to wrocławska formacja, która od dziewięciu lat konsekwentnie kreuje własny eklektyczny styl. Zespół łączy elektroniczne brzmienia z klasyczną sekcją smyczkową.

 

Od początku kojarzony z nurtem trip-hopu jako jedna z pierwszych tego typu grup w Polsce. Balansuje pomiędzy mrocznymi i melancholijnymi dźwiękami, równoważonymi przez dynamiczne partie wiolonczeli, altówki i skrzypiec. W dotychczasowym dorobku grupy znajdują się dwie płyty: Digit All Love (2007) oraz V (2010).

 

Wydawnictwo ukaże się nakładem wytwórni Mystic Production.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bogusław Linda w zwiastunie teledysku O.S.T.R. i Sebastiana Fabijańskiego!
Najpopularniejszy polski raper i legenda polskiego kina w jednym ...
Beata Szałwińska wydaje nową płytę
Beata Szałwińska, polska pianistka z Luxemburga wydaje w grudniu ...
Radio Azja już za tydzień!
Festiwal Radio Azja zbliża się wielkimi krokami! Już za tydzień, ...
Alicja Węgorzewska z prestiżową amerykańską nagrodą Callas Tribute Prize!
Alicja Węgorzewska z prestiżową amerykańską nagrodą Callas ...