Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.04.2012 A A A
Dni Teatru na Mokotowie
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Przedstawienie "Wariat i zakonnica" będzie jednym z wydarzeń tegorocznych Dni Teatru na Mokotowie. Fot. Andrzej Heldwein / Materiał prasowy

Od 19 do 22 kwietnia na warszawskim Mokotowie odbywać się będą Dni Teatru. W programie znalazły się 22 wydarzenia teatralne od farsy poprzez klasykę, dramat współczesny po spektakle dla dzieci.


W 2011 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru został zorganizowany Dzień Teatru na Mokotowie. Projekt realizowany wspólnymi siłami przez Urząd Dzielnicy Mokotów, teatry miejskie, teatry prywatne i teatry prowadzone przez organizacje pozarządowe oraz domy kultury spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Bilety na wszystkie spektakle rozeszły się w niecałą godzinę.

 

Powodzenie ubiegłorocznej edycji spowodowało, iż w tym roku teatralne święto potrwa 4 dni, a do udziału w projekcie zaproszone zostały wszystkie teatry i domy kultury działające na terenie tej warszawskiej Dzielnicy. Będzie z czego wybierać, bo na Mokotowie funkcjonuje w sumie 7 stałych teatrów i 4 dzielnicowe domy kultury oraz wielu twórców niezależnych.

 

W programie imprezy zaplanowano 22 wydarzenia od farsy, przez klasykę, dramat współczesny, teatr lalek dla dorosłych po autorskie spektakle czy też spektakl dyplomowy szkoły aktorskiej. Miłośnicy teatru alternatywnego na pewno z przyjemnością obejrzą filmy dokumentalne o teatrach działających w latach 70-tych i 80-tych XX wieku. W programie Dni Teatru na Mokotowie przygotowano również atrakcje dla najmłodszych i młodych widzów.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia Dni Teatru na Mokotowie jest bezpłatny. Widzowie będą wpuszczani na podstawie zaproszeń wydawanych w kasie Teatru Druga Strefa (ul. Magazynowa 14A w Warszawie).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...