Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.04.2012 A A A
Dni Teatru na Mokotowie
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Przedstawienie "Wariat i zakonnica" będzie jednym z wydarzeń tegorocznych Dni Teatru na Mokotowie. Fot. Andrzej Heldwein / Materiał prasowy

Od 19 do 22 kwietnia na warszawskim Mokotowie odbywać się będą Dni Teatru. W programie znalazły się 22 wydarzenia teatralne od farsy poprzez klasykę, dramat współczesny po spektakle dla dzieci.


W 2011 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru został zorganizowany Dzień Teatru na Mokotowie. Projekt realizowany wspólnymi siłami przez Urząd Dzielnicy Mokotów, teatry miejskie, teatry prywatne i teatry prowadzone przez organizacje pozarządowe oraz domy kultury spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Bilety na wszystkie spektakle rozeszły się w niecałą godzinę.

 

Powodzenie ubiegłorocznej edycji spowodowało, iż w tym roku teatralne święto potrwa 4 dni, a do udziału w projekcie zaproszone zostały wszystkie teatry i domy kultury działające na terenie tej warszawskiej Dzielnicy. Będzie z czego wybierać, bo na Mokotowie funkcjonuje w sumie 7 stałych teatrów i 4 dzielnicowe domy kultury oraz wielu twórców niezależnych.

 

W programie imprezy zaplanowano 22 wydarzenia od farsy, przez klasykę, dramat współczesny, teatr lalek dla dorosłych po autorskie spektakle czy też spektakl dyplomowy szkoły aktorskiej. Miłośnicy teatru alternatywnego na pewno z przyjemnością obejrzą filmy dokumentalne o teatrach działających w latach 70-tych i 80-tych XX wieku. W programie Dni Teatru na Mokotowie przygotowano również atrakcje dla najmłodszych i młodych widzów.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia Dni Teatru na Mokotowie jest bezpłatny. Widzowie będą wpuszczani na podstawie zaproszeń wydawanych w kasie Teatru Druga Strefa (ul. Magazynowa 14A w Warszawie).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...