Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.09.2014 A A A
Masz pomysł? Spotkajmy się na moście!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Chcesz zrealizować artystyczny koncept, ale nie wiesz dokładnie jak? Zgłoś się do programu „Mosty”. Wystarczy inspiracja, pomysł – w reszcie pomogą organizatorzy. Na realizację swojej idei możesz dostać nawet do 80 tysięcy złotych. Termin zgłoszeń mija za miesiąc.


Światło i dźwięk? Obrazy, barwy, a może inscenizacja? Koncert? Widowisko teatralne? Zawody sportowe? A może pomysł, który wszystkich zaskoczy?W czerwcu 2015 roku autorzy ciekawych inicjatyw zrealizują je na wybranych przez siebie mostach i kładkach Wrocławia w ramach programu „Mosty”.– Każdy most i kładka to znakomita scena, i to dla różnych działań. To przestrzeń neutralna, bezpieczna, która nie należy do nikogo. Może łączyć dwa bieguny, dwie idee – mówi Chris Baldwin, kurator ds. performance'u ESK 2016 i autor programu „Mosty”. – Teraz jest szansa, aby na mostach stworzyć coś niepowtarzalnego i wyjątkowego.

 

Inspiracji nie znajdziesz w wyszukiwarce Google

 

Pomysły powinny nawiązywać do historii i tożsamości Wrocławia, co oznacza, że pole inspiracji jest bardzo szerokie.

– Nie chcemy wskazywać przykładów ani rozwiązań. To młodzi ludzie mają pokazać, że mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska mają bogatą wyobraźnię, są aktywni i chętni do działania – mówi Chris Baldwin. Twórcy inicjatyw mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 20, 40 lub nawet 80 tysięcy złotych. Przy czym wielkość mostu nie ma tu znaczenia – najwyższe dofinansowanie można otrzymać także na realizację wydarzenia na jednej z kładek. Termin składania wniosków mija 15 października.– Pomożemy stworzyć wniosek, który zawiera m.in. opis koncepcji, uzasadnienie i planowany budżet. Warto też wybrać artystę lub animatora kultury, z którym chcemy współpracować przy realizacji projektu. Nie wiemy kto to może być? Nie szkodzi, my znajdziemy odpowiednią osobę– podkreśla Karolina Marciniak, koordynatorka programu.

 

Organizatorzy programu „Mosty” zapraszają do udziału osoby w wieku od 7 do 35 lat. Na dobre pomysły czeka 112 mostów Wrocławia, a jeśli liczyć wszystkie rodzaje kładek i mniejsze mostki, to aż 220. Program „Mosty” jest realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Mistrzowskie wyzwania” – rusza domowy konkurs filmowy!
W konkursie na film realizowany z domowego zacisza, na tematy ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...
Wygraj zaproszenie na przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najbardziej stabilnych ...