Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.09.2014 A A A
Dwie twarze Sebastiana Bieńka w galerii Limited Edition
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Od 22 września br. na portalu internetowym galerii Limited Edition będzie dostępna wirtualna wystawa całego cyklu fotografii „Doublefaced” autorstwa Sebastiana Bieńka. Seria niepokojących, intrygujących, kolorystycznie dopracowanych fotografii młodej kobiety w sytuacjach dnia codziennego, wzbudziła duże zainteresowanie w świecie sztuki. Warto więc zwrócić uwagę na nadchodzące wydarzenie, ponieważ będzie to pierwsza wystawa artysty w Polsce!


- Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na prezentację dzieł w formie wirtualnej wystawy. Dlatego zaprosiliśmy do tego debiutu artystę, którego prace wywołują wiele emocji i wykraczają poza konwencję. Sebastian Bieniek nie ogranicza się do jednej dziedziny sztuki. Od lat maluje, rzeźbi, fotografuje, robi filmy. Jest artystą wizualnym co w znacznym stopniu wzbogaca zrozumienie medium jakim jest fotografia. Jego prace wpisują się w nurt fotografii konceptualnej – najważniejsza jest w nich idea, zamysł z mocnym zaznaczeniem intelektualnego charakteru pracy – wyjaśnia Wiesława Wideryńska, kurator wystawy.

 

- Bardzo się cieszymy, że Sebastian Bieniek zadebiutuje na rodzimym rynku sztuki dzięki galerii Limited Edition. Ten niezwykle uzdolniony, wszechstronny artysta polskiego pochodzenia znany jest już na całym świecie. Nadszedł czas, aby miłośnicy sztuki również w naszym kraju mieli możliwość zgłębić jego twórczość oraz śledzić jego poczynania – mówi Iwona Staroszczyk, założycielka galerii.

 

Bohaterka "Doublefaced" fotografowana jest w zwykłych, codziennie uczęszczanych miejscach jak: sypialnia, metro, sklep. Istotne jest to, że ma dwie twarze – rzeczywistą i domalowaną. Dwoistość twarzy, ale też środków wyrazu robi wielkie wrażenie na widzach. Fotografie zapadają w pamięć, są niekonwencjonalne, szalone a przy tym przemyślane. Nie przedstawiają rzeczywistości a ją interpretują. Skłaniają do zastanowienia się nad emocjami i dostrzeżenia prawdziwego oblicza kobiety.  Temat jest niezwykle aktualny w czasach, w których chowanie emocji, przybieranie różnych „masek”, czy dwulicowość wszędzie nam towarzyszą.

 

W 2013 r. seria została zauważona przez media na całym świecie wzbudzając wielkie zainteresowanie miłośników sztuki na wszystkich kontynentach. Designboom Magazin umieścił ją w rankingu "TOP 10 Body Art Stories of 2013", a Designcollector Magazine w „Top 2013 Photography“. Obecnie wystawiana jest w Yoshi Contemporary Art Gallery w Wiedniu – jednej ze światowych stolic fotografii kolekcjonerskiej. Cykl "Doublefaced" został wydany w niewielkiej edycji kolekcjonerskiej liczącej 9 sztuk, a niektóre wizerunki są już wyprzedane. Będzie je jednak można obejrzeć w galerii internetowej.

 

Sebastian Bieniek to artysta młodego pokolenia. Urodzony w Polsce, ale dorastający i wykształcony w Niemczech. W Berlinie ukończył Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych oraz studium reżyserii w Wyższej Szkole Filmowej. W 2007 r. jego film „Czas graczy” wziął udział w głównym konkursie 10-tego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Szanghaju. W 2011 r. napisał książkę pod tytułem „Realfake”. Według internetowego rankingu classora.com plasuje się 260. miejscu wszystkich malarzy artystów w historii Niemiec (dane: maj 2014).

 

Zbliżająca się wystawa serii „Doublefaced” to wyjątkowa okazja, by bliżej poznać twórczość tak utalentowanego i docenianego artysty jakim jest Sebastian Bieniek. Prace będzie można obejrzeć i zakupić od 22 września br. na stronie galerii internetowej http://limitededition.pl. Galeria Limited Edition gwarantuje darmową dostawę i zwrot prac Sebastiana Bieńka w trakcie trwania jego wystawy, czyli do 21 listopada br.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...
Kłamstwo Wirus Cywilizacji
W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości ...
Klasycy w stolicy – zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności!
Kantor, Tarasin, Niesiołowski, Stryjeńska – te oraz inne ...
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy ...