Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.09.2014 A A A
WEEKEND MŁODEGO TEATRU
INFORMACJA PRASOWA
Dyplom z Kosmosu. Fot. Bartek Cieniawa. Źródło: materiał prasowy

Koncert songów Agnieszki Osieckiej oraz dwa doskonałe spektakle. Wszystko to w ramach "Weekendu Młodego Teatru". W ostatni weekend września sceniczne deski opanują świeżo upieczeni aktorzy, młodzi twórcy, o których za moment będzie głośno, oraz finaliści jednego z najważniejszych konkursów wokalnych w kraju.


PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ

Koncert gościnny

26 września | 18.00 i 20.00 | Duża Scena

Bilety: 55/35 PLN

 

W Sopocie i w Warszawie bilety już wyprzedane, ale Państwo mają jeszcze szansę na muzyczne spotkanie z finalistami XVII edycji najsłynniejszego konkursu wokalnego w Polsce: Pamiętajmy o Osieckiej,  którego dyrektor artystyczny – Jerzy Satanowski – od lat związany jest z poznańską sceną. Teatr Nowy – stały partner konkursu – zaprasza!

 

"Nie mów mi o miłości" – zarzekała się w jednej z piosenek Agnieszka Osiecka. Trudno spełnić kokieteryjną prośbę poetki, która o tym właśnie uczuciu napisała setki piosenek, ale… postaramy się. Nic nie powiemy, za to – zaśpiewamy! Podczas prowadzonego przez Magdalenę Smalarę wyjątkowego koncertu, który już na stałe zagościł w repertuarze Nowego, młodzi wokaliści – a wśród nich także ubiegłoroczna laureatka, Julia Rybakowska z Teatru Nowego, udowodnią, że Osieckiej nie da się zapomnieć. I że nie da się nie kochać jej piosenek, uwodzących kolejne pokolenia słuchaczy z niesłabnącą mocą...

 

Partner koncertu: Fundacja im. Agnieszki Osieckiej „Okularnicy”.

 

DYPLOM Z KOSMOSU

Spektakl gościnny PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie

27 września | 20.00 | Duża Scena

28 września | 19.00 | Duża Scena

Bilety: 55/35 PLN

 

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego, specjalność wokalno-aktorska.

 

Muzyczny show o miłości i samotności we wszechświecie w wykonaniu krakowskich studentów. Usłyszymy piosenki Agnieszki Osieckiej, Budki Suflera, Republiki, Anny Jantar, Czesława, Toma Waitsa, Niny Simone. Zobaczymy kilkunastu współczesnych outsiderów, marzących o tym, by ich ktoś wysłuchał, ich monologów i songów. Skoro ludzie ogłuchli na siebie samych, nikt nie chce ich słuchać, może to wielkie ucho znajduje się gdzieś we Wszechświecie. (Łukasz Drewniak)

 

Opieka pedagogiczna: EWA KAIMS

Scenografia: MIREK KACZMAREK

Kierownictwo i opracowanie muzyczne, aranżacje: DAWID SULEJ RUDNICKI

Opracowanie tekstu i dramaturgia: TOMASZ JĘKOT, PATRYCJA KOWAŃSKA

Choreografia: DOMINIKA KNAPIK

Przygotowanie wokalne: JUSTYNA MOTYLSKA

Przekład piosenek: RAFAŁ DZIWISZ, TOMASZ JĘKOT, PATRYCJA KOWAŃSKA, PAWEŁ PLEWA

Występują: ALEKSANDRA ADAMSKA, SANDRA BABIJ, GRZEGORZ MARGAS, MATEUSZ MIREK, PAWEŁ PLEWA, KAROL POLAK, EWELINA PRZYBYŁA, WIKTORIA WĘGRZYN, PAWEŁ WOLSZTYŃSKIMuzycy:  DAWID SULEJ RUDNICKI (piano, trąbka), GRZEGORZ BĄK (bas), MICHAŁ PEIKER (perkusja)

 

ZABAWA JAK NIGDY

William Saroyan

Spektakl gościnny Studia Aktorskiego STA pod kierunkiem aktora Teatru Nowego, Waldemara Szczepaniaka.

27 września | 17.00 | Trzecia Scena

Bilety: 20 PLN

 

W portowej knajpie spotykają się śpiewacy, dziwki, tancerze, policjanci, aktorzy, hazardziści, biznesmeni,  komicy… Ludzie przegrani i ludzie sukcesu. Tłuste koty i głodne psy. Łączy ich wrażliwość, potrzeba sztuki i marzenia. Zakochują się, zabijają, żyją. Oto zabawa w teatr. Zabawa jak nigdy.

 

Przedstawienie na bazie dramatu Williama Saroyana to efekt pracy II roku Studia Aktorskiego STA pod kierunkiem aktora Teatru Nowego, Waldemara Szczepaniaka.

 

Reżyseria: WALDEMAR SZCZEPANIAK

Występują: AGATA BALCEROWIAK, ALEKSANDRA BRZÓSTOWICZ, ANGELIKA FELKNER, ANNA LANGNER, MAGDALENA MAŁYSZ, KAROLINA MARTIN, OLGA NAWROCKA, MALWINA SARZYŃSKA, ZOFIA SOKOŁOWICZ, WIKTORIA ŚMIDODA, DARIA ZEMŁO, SZCZEPAN GLURA,WIKTOR GÓRSKI, MAREK NOWICKI, MICHAŁ SURMA, ŁUKASZ ZIMNY.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...