Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.09.2014 A A A
GWIAZDY WSPIERAJĄ KINO DZIECI
INFORMACJA PRASOWA
Filmowy ring- Ostaszewska, Novika, Bonda fot. Paweł Czarnecki. Źródło: materiał prasowy

Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Katarzyna Bonda, Novika oraz Kasia Stoparczyk twarzami festiwalu Kino Dzieci. Zachęcają do rodzinnych filmowych przygód.


Adam Woronowicz przyznaje, że uwielbia moment, gdy zaczyna się film i jego dzieci totalnie wchodzą w ekranowy świat. „Zapominają o wszystkich potrzebach, zachciankach. Siedzą z otwar-tymi buziami i to, co dzieje się dookoła nie ma znaczenia” – mówi aktor. Maja Ostaszewska ogląda filmy ze swoimi dziećmi: Frankiem i Janką. Wspólne przeżywanie kina to dla niej rodzinna tradycja. „Jako 10-latka poszłam z ojcem na „Ghandiego” Richarda Attenborough. To do dziś jedno z moich najważniejszych filmowych doświadczeń”. Novika zdradza, że w dzieciństwie była fanką serialu „Siedem życzeń”, fascynował ją golarz Filip z „Akademii Pana Kleksa”. „Lubiłam filmy, których bohaterowie odkrywali jakąś tajemnicę” – dodaje wokalistka. Kasia Stoparczyk, dziś dziennikarka radiowej Trójki, chciała być jak Pippi Langstrumpf. A Katarzyna Bonda, autorka kryminałów, uwielbiała Gargamela i inne czarne charaktery. „Jestem przeciwna wycinaniu z historii dla dzieci negatywnych postaci. Dzięki nim mali widzowie oswajają się z rzeczywistością, uczą się odróżniać dobro do zła. Widzą, że na świecie żyją nie tylko jednorożce i lalki Barbie. Wilk też jest potrzebny. Dzięki niemu dziecko może zobaczyć, że Czerwony Kapturek był po prostu naiwny i zamiast zbierać kwiatki w lesie powinien słuchać się mamy” – mówi pisarka.

 

Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Katarzyna Bonda, Novika oraz Kasia Stoparczyk wspierają festiwal Kino Dzieci oraz towarzyszącą mu kampanię „Dzieciaki na horyzoncie” zainicjowaną przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Opowiadają o swoich filmowych dziecięcych fascynacjach i o tym, jak dziś przeżywają kino ze swoimi dziećmi.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Znamy laureatów 37. festiwalu filmowego Ale Kino!
Znamy już filmy nagrodzone podczas 37. edycja Międzynarodowego ...
„Młody renifer Alex" w zaprzęgu Świętego Mikołaja!
Rozkoszny zwierzak, który wraz z mamą wędruje przez Laponię ...
Poznajcie bohaterów animacji ŚNIEŻKA I FANTASTYCZNA SIÓDEMKA
Julia Kamińska, Antek Królikowski, Adam Zdrójkowski i Anna ...
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...