Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.09.2014 A A A
"Ściema" od jutra w księgarniach
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiał prasowy

Jutro do księgarni trafiła książka Jarosława Blocha "Ściema" wydana przez Warszawską Firmę Wydawniczą. "Ściema" to satyra na tzw. system. Ale czymże jest ten system? To przecież my, ludzie. To książka o nas samych, o społeczeństwie, w którym żyjemy, o tym, że sami odwalamy ściemę. Bo tak nam jest wygodniej… Powieść ukazała się pod patronatem portalu Kulturownia.pl.


"Ściema" to opowieść nauczyciela, profesora Obdartusa, który co rusz obraża się na otaczającą go rzeczywistość. Choć denerwuje go paraliż życia społecznego, bezsens niektórych działań, nieustanne stwarzanie pozorów, żyje i pracuje, mając świadomość, że rzeczywistości nie pokona. Zmiana jednak następuje, wbrew jego woli. Zbieg okoliczności sprawia, że musi stawić czoło systemowi, którego był częścią. Z pozoru błahe wydarzenie, niczym „efekt motyla”, uruchamia ciąg zdarzeń, nad którymi Obdartus traci kontrolę. Podejmuje jednak nierówną walkę, narażając na szwank swoją karierę i szczęście rodzinne. Jakby tego było mało, dostaje przez przypadek potężną w swej wymowie, lecz również niebezpieczną, informację, która może odmienić jego przyszłe życie. Wiedza ta może wynieść go na szczyt lub zniszczyć. Czy Obdartus użyje jej właściwie?

 

"Ściema" to satyra na tzw. system. Ale czymże jest ten system? To przecież my, ludzie. To książka o nas samych, o społeczeństwie, w którym żyjemy, o tym, że sami odwalamy ściemę. Bo tak nam jest wygodniej…

 

O Autorze:
Jarosław Bloch - urodził się w 1975 roku, mieszka w Katowicach, gdzie pracuje jako nauczyciel. Prowadzi bloga o tematyce edukacyjnej „Co z tą edukacją”. Jest autorem książki „My, ludzie z planety Ziemia” (Witanet, 2014). (ur. 1975 w Katowicach). Z wykształcenia geograf, absolwent Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Obecnie nauczyciel i w Katowicach. Z zamiłowania pisarz i fotograf. Miłośnik górskich wędrówek. Społecznik. Prowadzi bloga o tematyce edukacyjnej pt. „Co z tą edukacją?”.

 

ISBN: 978-83-8011-701-3
Oprawa: miękka
Format: 144x206 mm
Liczba stron: 184
Premiera: wrzesień 2014
Cena: 24 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...
Pierwsze nazwiska gości Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, pełnych szybkich zmian, ...
Seryjny morderca z Łodzi nie odpuszcza - "TRANS" Krzysztofa Domaradzkiego już na rynku.
Druga część łódzkiej trylogii kryminalnej, kontynuacja świetnie ...