Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.09.2014 A A A
KTO KRĘCI KULTURĄ DLA DZIECI W POLSCE?
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Ruszyła pierwsza edycja Kina Dzieci, nowego festiwalu filmowego dla widzów w wieku 5-12 lat. 50 znakomitych produkcji z całego świata oglądać można do 5 października. Dlaczego nie ma wśród nich ani jednego polskiego filmu? Odpowiedzi szukać można podczas towarzyszących festiwalowicyklu eksperckich debat „Kręcimy kulturą dla dzieci”.


Podczas pierwszych dwóch dni festiwalu warszawskie Kino Muranów odwiedziło blisko tysiąc widzów. Seanse i rodzinne warsztaty filmowe potrwają do końca tygodnia w 15 miastach w Polsce.Ale festiwal Kino Dzieci to więcej niż projekcje i zabawa filmem.Jego organizator Stowarzyszenie Nowe Horyzonty stawia pytania okondycję kultury dziecięcej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem dziecięcej kinematografii.

 

Dlaczego w Polsce tak mało kręci się pełnometrażowych filmów dla małych widzów? Czy krytycy poważnie traktują kino dziecięce? Jak skutecznie promować wydarzenia kulturalne dla najmłodszych? Tym zagadnieniom poświęcony jest cykl debat „Kręcimy kulturą dla dzieci” odbywający się w czterech miastach w Polsce:  Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Krakowie orazcałodniowa konferencja, która w środę odbędzie sięw warszawskim Muranowie. Spotkania moderowane przez Martę Lipczyńską-Gil (szefowa wydawnictwa Hokus-Pokus) przygotowano z myślą o twórcach, producentach, edukatorach, animatorach, krytykach, ale także wszystkich, którym temat jest bliski.

 

Wstęp jest wolny wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem strony: http://kinodzieci.pl/industry/panele-dyskusyjne.

 

Szczegółowy program paneli i konferencji „Kręcimy kulturą dla dzieci” na: http://kinodzieci.pl/industry/konferencja/

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...